Alexa

Başbakan'dan İzmir'deki Saldırıyla İlgili Açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de meydana gelen terör saldırısını kınayan mesaj yayımladı.

Başbakan'dan İzmir'deki Saldırıyla İlgili Açıklama

“Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum, Ülkemiz birlik, beraberlik ve kesin bir inançla bu zor günleri atlatacaktır”

 Başbakan Binali Yıldırım, “İstiklal ruhumuzun sembol şehirlerinden İzmir’de, toplumsal barış ve huzurumuzu hedef alarak gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı lanetliyor, şiddetle kınıyorum” dedi.  

SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM!

Yıldırım, İzmir’de meydana gelen terör saldırısını kınayarak; Saldırıda şehit olan Polis Fethi Sekin’in büyük bir felaketin önüne geçtiğini belirtti. Başbakan, “İstiklal ruhumuzun sembol şehirlerinden İzmir’de, toplumsal barış ve huzurumuzu hedef alarak gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı lanetliyor,  şiddetle kınıyorum."dedi. 

Başbakan Yıldırım; İstiklal mücadelemiznde düşmanın denize döküldüğü yer olarak belirttiği izmir'de   canını hiç düşünmeden feda ederek şehit olan kahraman polisimiz Fethi Sekin'in çok daha büyük bir felaketin yaşanmasını engellediğini belirterek şöyle konuştu:

BÖLÜNMEYECEĞİZ, BOYUN EĞMEYECEĞİZ

"Ülkemiz; birlik, beraberlik ve  kesin bir inançla bu zor günleri atlatacaktır. Terör belası, devleti ile omuz omuza vermiş aziz milletimizin sinesinde yok olup gidecektir. Bölünmeyeceğimiz ve boyun eğmeyeceğimiz alçak terör odaklarınca bilinmelidir. İzmir, istiklal mücadelemizde düşmanın denize döküldüğü yerdir. Tüm inancımla ifade ediyorum ki; dün, düşmanın denize döküldüğü yerde,  bugün kardeşliğimizi bozmaya çalışan alçak terör örgütlerini aynı akıbet beklemektedir. Bu saldırıda şehit düşen polis memurumuz ve adliye görevlimize Allah’tan rahmet; yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” 
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 23:09
YORUM EKLE

banner325