Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Bizim Yöneteceğimiz Ak Parti Umut Olacak

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Adaylık süreci ve adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Teyyare, "Bizim yöneteceğimiz AK Parti’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. " dedi.

Siyaset 27.11.2019, 12:33 27.11.2019, 23:57
Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Bizim Yöneteceğimiz Ak Parti Umut Olacak

2001 Yılında AK Parti Samsun İl teşkilatının Kuruluşunda Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldığını belirten AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Ak parti'de hiç bir şey eskisi gibi olmayacağını belirterek, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başlattığı hareketin bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, "AK Parti Bizim Sevdamız, AK Parti Bizim Aşkımız, AK Parti Bizim İlk Göz Ağrımızdır." ifadelerini kullanarak yaptığı açıklamada,
"2001 Yılından günümüze kadar, Birçok engelleme çabalarına maruz kalmış partimizin, ortaya koyduğu,Yeni Türkiye vizyonu için, çok çapa sarf etmiş, gecesini gündüzüne katmış AK Sevda’nın tüm fertlerini hayırla yad etmeyi borç biliriz. " dedi.

Cumhurbaşkanı'nın ortaya koyduğu 2023 hedefleri için kendilerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını bu hedeflere varmak için 2023 Seçimleri hayati önem arz ettiğine dikkat çeken Mehmet Teyyare şu açıklamalarda bulundu:

Öncelikle 2023 seçimlerine giden bu yolda, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hem Genel Başkan, hem de Başkan olarak AK Parti’mizin başına geçmesi ile başlayan süreç, Bir Yenilenmenin, Bir tazelenmenin başlangıcı olan bir süreçtir. Bu süreç, Anayasa değişiklik referandumunda Evet Oylarının oranı ile doğru orantılı olarak hızlanmış ve Sayın Cumhurbaşkanımızın son dönemdeki çalışmaları ve açıklamaları ile yeni bir hal almıştır.

Bu yeni hal hepimizin malumu olduğu üzere AK Parti Kongre Sürecidir. Bu sürecin İlimiz, Bölgemiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Türkiye 15 Temmuz alçak darbe girişimi ile maruz kaldığı, iç ve dış tehditler ortada iken, AK Partimizin bu süreçte göstereceği perfonmans ve 2023 seçim sonuçları daha fazla hayati önem taşımaktadır.
Çünkü AK Parti demek Türkiye demektir. AK Parti’nin yara alması ve zayıf kalması demek Türkiye’nin yara alması ve zayıf düşmesi demektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; Türkiye düşerse Kudüs düşer, Türkiye düşerse Musul Kerkük düşer, Türkiye düşerse Bosna düşer, Türkiye düşerse Filistin düşer. AK Parti Düşerse, Türkiye düşer, Dünya Mazlumlarının gözü kulağı olan Türkiye düşer, İslam Dünyasının son umudu olan Türkiye düşer. Buradan hareketle, AK Parti’nin her bir ferdinin bu bilinçle hareket etme mecburiyeti vardır. AK Parti’nin Teşkilatlarında görev alan her bir kardeşimizin de bu düşünce içinde olması gerektiği kanısındayız.

AK Parti Davası’nın kuruluşundan itibaren, Dünyevi hiçbir karşılık beklemeden, tamamen Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda, ilk günkü aşkla, ilk günkü teşkilat yapılanması ile ilk günkü teşkilat çalışmaları ile yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Yaygın olan kanaatle, AK Parti Teşkilatlarında, fabrika ayarlarına geri dönmemiz gerektiğine inanıyoruz. Halkımızla iç içe, Sivil toplum kuruluşları ile omuz omuza, Muhtarlarımızla gönül gönüle bir teşkilat yapılanmasının zorunluluğunun hepimiz farkındayız.

Halkın gücünün üstünde bir güç tanımayan bir teşkilat yapılanmasına olan ihtiyaç ve beklenti ortadadır Metal Yorgunluğunun en fazla hissedildiği bir dönemde, Teşkilatların yenilenmesinin ve Güncellenmesinin gerekliliği ortadadır. Samsun’umuzda 2001 Yılında ortaya koyduğumuz çalışma, azim ve gayretlerimizi, AK Parti Samsun İl ve İlçe Teşkilatlarına yeniden yansıtmak zorundayız. AK Parti, İlçe ve Mahalle Teşkilatlarının tüm hücrelerinin yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz.Halkımızı her şeyin üstünde gören bir hareketin, bu anlayışı her kademede halkımıza hissettirmesi gereği ortadadır. Bu durumu göz önüne alırsak, halkımızın her bir ferdine kapıları sonuna kadar açık olan bir teşkilat yapılanması için, 2001 ruhunu yeniden ortaya koyan teşkilat yapılanması için; Bekleten değil, bekleyen, Özleten değil, özleyen, Yük olan değil, yük alan. Sorgulanan değil, güvenilen, Şüphe duyulan değil, güven veren bir teşkilat için,

Sayın Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmek için, AK Parti Samsun İl Başkanlığına Aday Olduğumuzu açıklıyoruz. Ya Yol Açacaksınız, Ya Yol Vereceksiniz. Ya da Yoldan Çekileceksiniz. Bizim yöneteceğimiz AK Parti Teşkilatlarında, gençlerimizi yönetimlere dahil edeceğiz. Gençlerimizin siyasette yer bulmasını sağlayacağız. Gençlerimize öncelik tanıyacağız.Geleceğimizi bırakacağımız genç kardeşlerimize güvendiğimizi göstermek için, AK Parti Samsun il ve İlçe Yönetimlerinde Gençlerimize görevler vererek, teşkilatlarımızı gençlerimizle birlikte yöneteceğiz. Genç kardeşlerimizin sorunlarına kalıcı çözümler üreteceğiz. Bizim yöneteceğimiz AK Parti’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Bizim yöneteceğimiz AK Parti Umut olacak, çare olacak, vatandaşı ile barışık olacak. Ahde vefayı öne çıkararak, geçmişte teşkilatlarda görev almış tüm kardeşlerimizin tecrübelerinden faydalanma fırsatlarını yakalayacağız.Bu süreçte Samsun İl kongremizin Hayırlara Vesile Olmasını temenni ediyorum.

MEHMET TEYYARE KİMDİR:

1959 Yılında Terme ilçesi Evci Mahallesinde doğan Mehmet Teyyare,İlk ve Ortaokulu Evci Mahallesinde bitirdi. Lise tahsilimi Ünye Ticaret Meslek Lisesinde tamamlayan Teyyare,
İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümünden Mezun olduktan sonra, 37 yıldan beri icra etmekte olduğu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetime devam etti. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda Başkan ve Yönetici olarak görevlerde bulunan Mehmet Teyyare, Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Üyesidir. AK Parti Samsun Kurucu il Yönetim Kurulu Üyesi olanr Teyyare, Evli olup Sercan ve Serkan isimli İki erkek Evladı sahibidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)