Başkan Cıgalı'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

İlk parti il başkanı Gökhan CIGALI , 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Siyaset 14.03.2021, 00:57 20.03.2021, 22:19
Başkan Cıgalı'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

İlk parti Samsun il başkanı Gökhan CIGALI , 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajında; "cephede görev alan, askerimizin, polisimizin, güvenlik güçlerimizin refiki olan, vatansever tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum" dedi

Tıp biliminin bütün çabaları ve hizmetlerinin, insanların sağlıklı bir hayat sürmesi için gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Cıgalı şunları söyledi:

“Doktorlarımız başta olmak üzere diğer bütün sağlık çalışanlarımız, insanlarımızın dertlerine derman olmak için her türlü iklim şartında vazifelerini yerine getirmektedirler. Bu vazifelerini yerine getirmeye çalışırlarken, doktor ve sağlık çalışanlarımızın bazen hakaret ve şiddet olgusuyla karşı karşıya kalmaları kabul edilebilir bir durum değildir.

Doktorlarımız, tıp alanında önemli başarılara imza atıyorlar

Tüm dünyada büyük önem kazanan sağlıklı yaşam hassasiyetine bağlantılı olarak, tıp alanında da her gün önemli gelişmeler ve yenilikler yaşanıyor. Ancak bilmeliyiz ki sürekli değişen ve gelişen sağlık ihtiyaçlarının karşılanması, mevcut sorunların üstesinden gelinmesi, devletin, sağlık çalışanlarının ve toplumun, işbirliği ve anlayışı içerisinde hareket etmesiyle mümkün olabilecektir. Özellikle, teknolojinin ve bilimin ilerlemesiyle birlikte doktorlarımız, tıp alanında önemli başarılara imza atıyorlar. Türkiye'nin, sağlık alanındaki yatırımlarıyla, sağlık sistemindeki reformlarıyla, tıp alanındaki buluşlarıyla, sağlık çalışanlarının elde edeceği başarılarla önümüzdeki dönemde adından çok daha fazla söz ettireceğine, vatandaşlara çok daha iyi, çok daha nitelikli ve çok daha kaliteli bir hizmet sunacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, fedakarca, büyük bir görev aşkıyla vatanımızın her köşesinde, sağlığımız için gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde seferde, gerektiğinde cephede görev alan, askerimizin, polisimizin, güvenlik güçlerimizin refiki olan, vatansever tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı en kalbi duygularımlar kutluyorum" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)