Başkan Demir, AK Parti Vezirköprü ilçe kongresinde Söz Verdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti’ye sadece 85 milyon ülke insanının değil, tüm dünya insanlığının ihtiyacı olduğunu belirtti.

Siyaset 19.09.2020, 19:21 19.09.2020, 20:43
Başkan Demir, AK Parti Vezirköprü ilçe kongresinde Söz Verdi

AK Parti Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, burada yaptığı konuşmada, tüm kırsal altyapıyı bitireceklerinin sözünü hatırlatarak, Yolu ve içme suyu sıkıntısı olan mahallerin kalmayacağını, su sorunların tamamını tarihe gömeceklerini belirtti.

AK Parti’ye sadece 85 milyon ülke insanının değil, tüm dünya insanlığının ihtiyacı olduğunu da ifade eden Başkan Demir, “Her kim ki bu yola gerçekten bir katkı sağlar, yaradan da onun ömrünü ve geleceğini bereketlendirir. Her kim ki bu yola, harekete bilerek ya da bilmeyerek gizli veya aşikar, negatif enerji verirse büyük bir vebale girer” ifadelerini kullandı.

AK Parti yeni sürece farklı girecektir

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün AK Parti Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi’ne telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kongremizin Vezirköprümüz için Samsunumuz için hayırlılara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. İlçelerimiz, illerimiz çok daha güçlü bir şekilde yarınlara gidecektir. Ben bu konuda teşkilatımıza, ana kademeye, kadın kollarına, gençlik kollarımıza güveniyorum. Samsunumuza, Vezirköprü ile beraber çok daha fazla güveniyorum. İnşallah bu kongreler bizler için hücre tazeleme süreci olacaktır. Bu hücre tazeleme ile birlikte büyük kongreye çok daha güçlenerek gideceğiz. Büyük kongreyle birlikte AK Parti yeni sürece farklı girecektir. Vezirköprü’yü, teşkilatımızı, ana kademe, kadın kolları, gençlik kollarıyla birlikte tebrik ediyorum. Ve sizden yeni yeni üyeler bekliyoruz. Biliyorsunuz bu yıl, bir milyon üye kaydı hedefimiz var. Samsun’da bu konuda üzerine düşeni yapacaktır. Bu yarışta Samsun şanına yakışanı yapmak durumundadır. Şimdide tebrik ediyorum. Samsunlu, Vezirköprülü kardeşlerime en kalbi selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun” diye seslendi.

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’de, kongrede yaptığı konuşmada,“En iyisi, en heyecanlısı ve en bereketlisi. Bugün Vezirköprü’deki bu kongre, bizim bayramımız” diye konuştu. Vezirköprü’nün özel bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Bu davaya en büyük destek veren ilçemiz. Samsun misyon şehridir. Bir tek kendi şehrini kaygı etmez, gelecek neslin, ülkesinin, milletinin geleceğini de kendi geleceği ile aynı derecede kaygı eden bir şehir. İlkadım şehridir. Bölgenin merkezidir. Samsun’un hitap ettiği alan yaklaşık 8 milyon nüfusa tekabül eder. Ama Türkiye’nin her yerinde dünyanın her yerinde insanları olan, oralara giderken de aslını, asaletini asla unutmayan, kendini geliştiren, medeniyeti ve maneviyatı için yaşayan insanların şehridir. Bizim böyle bir misyonumuz var” dedi.

Bütün dünya insanlığı için bir misyon hareketi olduklarını belirten Mustafa Demir, Çalışırken, gayret ederken 2023 yılındaki seçimlere giderken lütfen herkes, yaşadığımız her an, bu harekete sağlayacağımız pozitif enerjinin bütün dünya insanlığı için de bir anlam ifade ettiğini lütfen unutmayalım. Biz öyle bir yola gidiyoruz ki, öyle bir yolda yürüyoruz ki bunu adını bildiğim gibi ifade etmek istiyorum; Her kim ki bu yola gerçekten bir katkı sağlar, yaradan da onun ömrünü ve geleceğini bereketlendirir. Her kim ki bu yola, harekete bilerek ya da bilmeyerek gizli veya aşikar, negatif enerji verirse büyük bir vebale girer." dedi.

BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ!

2020 yılı için 1100 kilometre planladıklarını, 2021 yılı içinde 1350 kilometreyi hedef aldıklarını,  2023 yılında Samsun’da 950 mahallenin tamamında standardı yüksek, temeli sağlam, kanalları açılmış Türkiye’nin, dünyanın neresinden gelirse gelsin  arabanın tekeri çamura ve kasise değmeden köyüne kadar gideceğini belirten Başkan Demir, "Bu sene Vezirköprü’deki programımız 200 kilometre. Kanyonla ilgili çalışma devam ediyor. Küçük sanayi sitesi de şehircilik bakanlığı tarafından karar altına alındı TOKİ tarafından ilçemize yapılacak. Gıda organize ile ilgili de bir çalışma hazırlanıyor, Organize Sanayi Bölgesi çalışması devam ediyor, içme suyu arıtma tesisi devam ediyor. Projesini yapıyoruz, bu sene ihale ediyoruz hiç suyu olmayan 25 mahallemiz 2021 yılı sonunda içme suyuna kavuşuyor. 2022 yılı sonuna kadar da tüm Vezirköprü’de içme suyu sıkıntısı yaşayan mahalle kalmayacak. Tarihe gömüyoruz. Yolu ve altyapıyı önümüzdeki seçim dönemi gelmeden tamamlıyoruz. Yolu hizmet olanın, millete katkı sağlama peşinde koşanın kavgaya fırsatı zamanı olmaz ki. Gözü o tarafa kaymaz ki. Biz hizmet yolunun yolcularıyız. Ümmetin önderi Cumhurbaşkanımızın arkasında bu kutlu davaya asla bilerek negatif enerji vermeyiz. Biz ömrümüzü varlığımızı bu yolda vakfettik.”" dedi.

Kongreye, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün AK Parti Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Teşkilat Başkan Yardımcısı Karadeniz Bölge Koordinatörü Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
26°
az bulutlu