Başkan Demir; Bizi en iyi motive edecek olan bizi biz yapan değerlerimizdir

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanlığı’nın Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen bayramlaşma töreninde konuştu.

Siyaset 01.08.2020, 18:12 01.08.2020, 18:31
Başkan Demir; Bizi en iyi motive edecek olan bizi biz yapan değerlerimizdir

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanlığı’nın bayramlaşma törenindeyaptığı konuşmada, siyasetin hizmet işi olduğunu belirtti. Siyasetin şehrine, insanına, geleceğine ve ülkesine hizmet etme yeri olduğunu, bunun dışında başka hiçbir şey olmadığını belirten Başkan Demir, "Başarıya gidecek yolda bizi en iyi motive edecek olan ise bizi biz yapan değerlerimizdir” dedi. Demir, Türkiye’nin dünyanın gözde ülkesi haline geldiğini de ifade ederek, “AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hakikaten çok hatırı sayılı bir yere geldik” diye konuştu.

Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın bayramlaşma törenine, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı ile partinin il- ilçe teşkilat mensupları ve belediye başkanlarının katılımı ile düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Pandemi sürecini dünyada en iyi yöneten ülke

Pandemi süreci; gözle görülmeyen bir koronavirüs bütün dünyayı esir aldığını belirten Başkan Demir, Bunu hiçbirimiz, dünyada herhangi bir kişi, böyle bir ortamla, böyle bir durumla dünyanın karşılaşabileceğini öngöremediğini söyledi. Şu anda bu sürecin yaşandığına işaret ederek “Cumhurbaşkanımız, ülkemizin lideri, AK Parti 19 yıllık sorumluluk dönemini geçiriyor” diyen Başkan Demir, “Bugün ülkemiz dünyada hatırı sayılır önemli bir yerde. Pandemi sürecini de dünyada en iyi yöneten ülke. ABD, Fransa, İtalya gibi birçok yerde yoğun bakımlar yetersiz kaldı. Koridorlarda, stadyumlarda yoğun bakım üniteleri oluşturdular. Bizim doluluk oranımız ise yüzde 60’larda” diye konuştu. Başkan Demir, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin etkin olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bunu etkin bir şekilde kendisinin de yaşadığını ifade ederek, sistemlerin kendi kendine ülkeyi yönetemeyeceğini, sistemin sorumluluğunu kullanan kişilerin çok önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Demir, “Cumhurbaşkanımızın liderliği, bakanlar kurulunun vaziyet alması, sağlık alanındaki bilim kurulu ve illerdeki pandemi kurulları, valilik başkanlığında tüm iletişim kurulları etkin bir şekilde günü gününe ne zaman ihtiyaç duyulduysa o zaman toplandı. Samsun’da biz, sayın genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, il başkanlığımız, ilçe belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve teşkilatlarımız ile büyükşehir belediyesi olarak biz ihtiyaç duyulup da talep edilen hiçbir şeyi geri çevirmedik. Yerine getirdik. Türkiye dünyanın gözde ülkesi haline geldi. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hakikaten çok hatırı sayılı bir yere geldik” diye konuşarak sözlerine şöyle devam etti:

“Siyaset hizmet işidir, yarış işidir. Siyaset alanında sorumluluk alan insanların o mekanizma içerisinde şehrine, insanına, geleceğine, ülkesine hizmet etme yeridir. Bunun dışında başka hiçbir şey de değildir.  O zaman bir şey çıkıyor, bütün yürüyüşümüz bütün duruşumuz, niyetimiz, samimiyetimiz hizmete doğru yürümek olmalıdır. Başarıya gidecek yolda bizi en iyi motive edecek olan ise bizi biz yapan değerlerimizdir.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)