Başkan Gökhan CIGALI , Miraç Kandili kutlama mesajı yayımladı

İlk Parti Samsun İl Başkanı Gökhan CIGALI , Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Siyaset 10.03.2021, 10:49 12.03.2021, 10:05
Başkan Gökhan CIGALI , Miraç Kandili kutlama mesajı yayımladı

Miraç Kandili münasebetiyle kutlama mesajı yayımlayan Samsun İlk Parti İl Başkanı Gökhan Gıgalı, Miraç Kandilinin tüm insanlığı barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni etti.

Başkan CIGALI  mesajında “İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve cahiliye döneminde bir güneş gibi insanların üzerine doğan Peygamber Efendimizin (S.A.V.) en önemli mucizelerindendir. O gecede Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gece vakti Allah’ın emriyle Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Mekke’de Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da yedi kat semayı aşıp yüce alemlerin Rabbi olan Allah’ın huzuruna yükselmesi olayıdır. Miraç aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da müjdecisi olarak kabul edildiğinden bu mübarek günlerin feyiz ve bereket zincirlerinden bir halka olması hasebiyle Miraç’a ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Aynı zamanda beş vakit namazın bu gecede farz kılındığını bilerek, dünyada devam eden savaşların bir an önce bitmesi ve İslam coğrafyasının içeresinde bulunduğu durumdan kurtulup bir an önce felaha ve barışa ermesi için ümmet olarak dua etmemiz gerekiyor” dedi.

Başkan CIGALI , Miraç Kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederken, Kandilin birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlemek adına millet olarak kenetlenmemiz gerektiğini ifade etti.

Başkan CIGALI , ”Son olarak tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Samsun'lu hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik eder, Miraç Kandilinin tüm insanlığı barış, huzur ve mutluluk getirmesini temennisi ile İslam dünyasının içerisinde bulunmuş olduğu bu durumdan bir an önce kurtulmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)