Başkandan Akşener'e Destek

Antalya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, kurultayın en kısa zamanda toplanması gerektiğini açıkladı.

Siyaset 04.05.2016, 23:52
Başkandan Akşener'e Destek

Gül, MHP’deki lider değişimin bir an önce gerçekleşmesini ve desteklerinin Meral Akşener ile olacağını ifade etti.

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan dolayı MHP’deki değişimi kaçınılmaz gördüğünü belirten Gül; 'MHP tabanı ve Türk milleti MHP’deki muhalefet hareketi ve kongreyi destekliyor artık bu çıkış  ve istek  MHP genel başkanlığı  yarışından çıkarak adeta millet hareketine dönüştü. Ülkücüler değişimi istiyor,  halk değişimi istiyor bunu nerede görüyoruz, meydanlarda görüyoruz.' Dedi.

Mustafa Gül; 'MHP’liler artık ülkeyi yönetmek istiyor kötü gidişata dur demek istiyor, ülkücü kadrolarının ülke yönetiminde söz sahibi olmak istediği görülmekte, tabandan gelen değişim isteğini görmemezlikten gelinemez. Biz de tabanın sesine kulak vererek değişim dedik, Hem değişimi hem de Meral Akşener hanımefendiyi destekleme kararı aldık.'

Tabandan gelen çağrıları kulak ardı ederek sadece etrafınızdaki birkaç kişi ile siyasetinize yön vermeye kalkarsanız sonuç hüsran olacağını belirterek; 'İlerleyen dönemlerde yapılacak seçimlerde yeniden hüsran yaşamamak için 15 Mayıs tarihi beklenmeden kongre toplanmalı ve ülkücü irade gereğini yapmalıdır.'dedi.

Yorumlar (0)