Alexa
banner314

Başkanlardan Kılıçdaroğlu'na Destek Açıklaması

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Sorumluluk sahibi her partilinin parti içi iktidar mücadelesini ve olağanüstü kurultay tartışmalarını bir kenara bırakmaları gerektiğini belirterek, "partimizi yerel seçimlerde başarıya taşıyacak olgunlukta davranması gerekmektedir" dedi.   

Başkanlardan Kılıçdaroğlu'na Destek Açıklaması
banner327

CHP'li 59 İl Başkanı Ankara'da bir araya gelerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasında bulunda.Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hakkari, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van Yozgat, Zonguldak CHP il başkanları ortak açıklamaya imza attı.

Bülent Ecevit Parti Okulunda bir araya gelen 59 il başkanı adına açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener.“Kamuoyu önünde, sosyal medya ve basın açıklamaları ile yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP İl Başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz. Kurultay talebi demokratik bir hak olmakla birlikte, seçim öncesi ve seçim sürecinde partimize kapalı olan medya mecraları, parti içi tartışmaları ekranlara taşımakta, tek adam yönetimi ve yandaşları, parti içerisindeki bu tartışmaları ellerini ovuşturarak zevkle ve keyifle izlemektedir. Bu durum iktidarın Cumhuriyet Halk Partisine dönük yürütmekte olduğu algı operasyonunun boyutunu açıkça göstermektedir. 24 Haziran seçimleri sonrasında daha seçim sonuçları analiz edilmeden, tartışılmadan, değerlendirilmeden bir olağanüstü kurultay çağrısı yapılması ve bu çalışmanın sosyal medya, basın ve kamuoyu üzerinden sürdürülmesi doğru değildir” dedi.

"Prtimizi kamuoyunda tartıştırmaktan vazgeçin"

Güvener, Sorumluluk sahibi her partilimizin parti içi iktidar mücadelesini ve olağanüstü kurultay tartışmalarını bir kenara bırakarak partiyi kamuoyunda tartıştırmaktan vazgeçmesi ve  yerel seçimlerde başarıya taşıyacak olgunlukta davranması gerektiğini söylediği açıklamasını şöle devam ettirdi: "Tüm Cumhuriyet Halk Partilileri tarihi bir sorumlulukla birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye davet ediyoruz” dedi. Güvener, 59 il başkanının ortak basın açıklamasında imzasının bulunduğunu ifade ederek 59 CHP il başkanını sayarak, ortak açıklamaya imza attıklarını belirtti.

CHP'li 59 İl Başkanlığından Destek Açıklaması:

Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hakkari, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van Yozgat, Zonguldak il başkanları ortak açıklamaya imza attı.

"Skor vermek üzere gelmedik"

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Tarafımızı değil tavrımızı koymaya geldik. Bir takım arkadaşlarımız tarafından il başkanları konuşma yetkisini nereden alıyorlar diye sordular. İl başkanları bir araya gelmek için herhangi bir yetkiden değil, üzerine düşen sorumluluk nedeniyle her zaman her şekilde bir araya gelebilirler. İl Başkanları olarak kamuoyunda bir spor yarışmasına dönen kötü yönetilen sürece ortak olmama adına bugün söylendiği ya da ifade edildiği gibi herhangi bir skor vermek üzere gelmedik. İl başkanları örgütün her zaman sesine sözüne ses veren kişilerdir. Eğer bir bölgede bir ilde örgüt adına söz söylenecekse eğer bunu söyleyecek kişi ne belediye başkanıdır, ne milletvekilidir, ne parti meclisi üyesidir, örgütü temsil edecekse eğer il başkanları eder" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra
Zehra - 9 ay Önce

Lütfen artk af gelsin aylardr bekliyoruz bizide anlasnlar artık çok zor umut veriyorlar bizde insanz anlasnlar biraz enpati lütfen biz ailelerin suçu günahı ne bilmiyorum yaznız için teşekkürler

banner307

banner325