Batı Trakya Türklerinin Milli Direniş Günü...

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: Yayımladığı mesajda: "Türk düşmanlığı sadece içeride değil dışarıda da devam etmekte, Batı Trakyalı Türkler sistematik bir şekilde kültürel asimilasyona uğratılmaktadır."dedi

Siyaset 28.01.2014, 23:26 28.01.2014, 23:38
Batı Trakya Türklerinin Milli Direniş Günü...
MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: Yayımladığı mesajda: "Türk düşmanlığı sadece içeride değil dışarıda da devam etmekte, Batı Trakyalı Türkler sistematik bir şekilde kültürel asimilasyona uğratılmaktadır."dedi

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 29 Ocak Batı Trakya Türklerinin Milli Direniş Gününe İlişkin Mesaj yayımladı.

Sinan Oğan'ın mesajı şöyle:

 
29 Ocak 1988’de tüm engellemelere rağmen Gümülcine’ye yürüyen Batı Trakyalı Türk kardeşlerimiz, bu haklı mücadelenin neticesi olarak milli kimlik ve mevcudiyetlerini muhafaza ederek, Lozan’da kazanılan haklarını korumayı başarmışlardır. 29 Ocak 1988 tarihi, Batı Trakya’daki Türk varlığını kabul etmeyen başta Yunanistan Yüksek Mahkemesi’ne ve tüm dünyaya verilen milli bir cevaptır.
 
AKP Türkiye’sinde bir yandan Türkçe yer isimleri değiştirilmekteyken aynı süreç maalesef Balkanlar’da da yaşanmaktadır. Görüldüğü üzere Türk düşmanlığı sadece içeride değil dışarıda da devam etmekte, Batı Trakyalı Türkler sistematik bir şekilde kültürel asimilasyona uğratılmaktadır. Bulgaristan’ın Varna kentinde yer isimlerinin değiştirilmesi gibi Lozan’la Türk azınlığa tanınan haklar ellerinden alınmakta, temel hak ve özgürlükleri görmezden gelinmektedir.
 
Başbakan Erdoğan’ın Gavurdağı’nın ötesi/berisi sözleri ile zihinlerde ayrıştırılan ülkemiz son olarak da AKP Yalova Milletvekili tarafından benzer bölücü, ayrıştırıcı ifadeler Vatı Trakya kökenli kardeşlerimiz için kullanılmıştır. AKP’li vekilin “Yalova’ya bir başka yerden, derenin öbür tarafından gelmişsin. Ben bu ülkenin Karadeniz’in en güzel yerlerinden gelmişim ve 40 yıllık Yalovalıyım” sözleri ülkemizi zihinlerde ayrıştıran bu iktidarın bilinçaltının dışa vurumudur. Unutmamak gerekir ki, AKP iktidarının gözden çıkardığı Batı Trakya’daki Türk varlığı bizler için paha biçilmez bir değerdir. Batı Trakyalı Türklerin mücadelesine ömrünü adayan Dr. Sadık AHMET’in “Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türküm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.” sözleri bir kez daha hatırlanmalı ve hatırlatılmalıdır. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin de belirttiği gibi, “Bizi değil dereler, ölüm bile ayıramamış ve ayıramayacaktır.”
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Batı Trakya Türklerinin 29 Ocak Milli Direniş Gününü coşkuyla kutlar, millet sevdasıyla şahadete erişen tüm kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anarız.
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu