Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'den Volkan Yılmaz'a Ziyaret

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Peki Hükmü Pekmezci kimdir?

Siyaset 05.10.2019, 22:38 05.10.2019, 23:06
Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'den  Volkan Yılmaz'a Ziyaret

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'yi makamında ağırladı. Başkan Yılmaz, Silivri'de üretimi yapılan lavantalı ürünler seti hediye etti.

Hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Pekmezci’yi makamında ağırlayan Başkan Yılmaz duyduğu memnuniyeti ifade etti. Belediye Meclis Üyelerinin de eşlik ettiği görüşme sonunda Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde üretilen lavantalı ürünler seti Başkan Pekmezci’ye hediye verildi

Hükmü Pekmezci Kimdir?

1954 yılında Bayburt’ta doğan Hükmü Pekmezci, İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt’ta tamamladı. Üniversite öğrenimine 1973 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Fizik Kimya Biyoloji Bölümü’nde başlayan Pekmezci, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde devam ederek, kimyager olarak mezun oldu.

1977 yılında Gümüşhane Öğretmen Okulu’nda öğretmen olarak mesleğe başlayan Hükmü Pekmezci,Gümüşhane Lisesi’nde öğretmen ve idareci görevlerinde bulundu.

1978-1980 yılları arasında Ülkü-Bir Gümüşhane Şube Başkanlığı görevini de bulunan Pekmezci, 4 aylık askerlik hizmetinin ardından Bayburt Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen ve idareci olarak görevine devam etti. 1985 yılında Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü olarak atanan ve bu görevi 1989 yılına kadar sürdüren Hükmü Pekmezci, 989 yılında Bayburt’un il oluşu ile 1990 yılında kurucu olarak Bayburt İl Turizm Müdürlüğü’ne atandı.

1999 yılına kadar Bayburt İl Turizm Müdürlüğü görevine devam eden Pekmezci, aynı zamanda1986 yılından itibaren yaklaşık 7 yıl Bayburt TRT muhabirliği görevini de yürüttü. 1992 yılında Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Yönetim Kurulu’nda görev alan Pekmezci, aynı cemiyette genel sekreterlik ve 2. Başkanlık görevinde bulunmakla birlikte 1992 yılından itibaren aralıklarla profesyonel 3. Ligde Bayburtspor Kulübü yönetimlerinde; genel kaptanlık, as başkanlık ve başkanlık görevleri ile Bayburt Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Organize Sanayi Kurucu Yönetim Kurulu 2. Başkanı, Bayburt Eğitim Fakültesi’nin kuruluş aşamalarında görev aldı.

1999 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Bayburt Belediye Başkanı olarak seçilen Pekmezci, 5 yıl boyunca bu görevi yürüttü. Pekmezci, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)