Alexa

Baykal, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Deniz Baykal, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Baykal, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu
banner327
Deniz Baykal, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Deniz Baykal basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye siyasetinin güç ve gerilimli bir dönemin içinden geçtiğini söyledi.

-7 Haziran'da yapılacak seçimlerin, yüksek gerilim politikasının nihai sonuçlarıyla yüzleşmemize vesile vereceğini düşünüyorum. Böyle bir kritik dönemde ve seçim sonrasında bu gerilim politikasının umarım aşılması gerektiğinin anlaşılması, anlatılması gerekecek olan bu yeni siyaset döneminde, ben de uzunca bir süreden beri gerçekleştirilmiş olan bir deneyim birikiminin parlamentoda yansımasının, ülke ve partimiz siyaseti bakımından yararlı olacağını düşündüm, öyle bir değerlendirme yaptım. Bu anlayış içinde Türkiyemizin bu gerçekten çok sıkıntılı, sorunlu yeni döneminde de elimizden geldiğince ülke siyasetinin sağ duyuya dayanan, deneyimli, demokratik birikimi yansıtan seslere ihtiyaç duyacağını gördüm. Bu çerçeve içinde bir sorumluluk, görev anlayışı içinde böyle bir girişim olacağını değerlendirdim ve adaylık başvurumu yaptım.

DEMOKRATİK ANLAYIŞ...

-Umarım yaşanmış olan olaylar ve içine girdiğimiz yüksek gerilim ortamı, artık demokratik bir anlayışın, hoşgörünün karşılıklı saygıya dayanan siyasi rekabet düzeninin kaçınılmaz olduğunu herkese öğretir. Bunu ortaya koymaya ihtiyacımız var. Umarım yeni bir dönem olur. Biz elimizden geldiğince bunu yansıtmaya devam edeceğiz.

Ön seçim mekanizmasının partili üyeye dayanan bir siyaset anlayışını öne çıkaracağını düşündüğünü, bu seçimde CHP olabildiğince geniş bir ön seçim uygulaması kararlaştırdığını belirten Baykal, "çok memnuniyet verici durum" olarak değerlendirdi.Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 14:30
YORUM EKLE