"Bayraktar delikanlı gibi davrandı"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Sayın Erdoğan Bayraktar, delikanlı gibi davrandı, inandığı şeyleri söyledi" dedi.

Siyaset 25.12.2013, 23:23 25.12.2013, 23:28
 Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifasına ilişkin, "Sayın Erdoğan Bayraktar delikanlı gibi davrandı, inandığı şeyleri söyledi. 'Başbakanın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsam önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan'dır' dedi. Bir Karadenizli delikanlı gibi davrandı" dedi. 

Kılıçdaroğlu, Ankara'dan Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla geldiği Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Erdoğan Bayraktar'ın istifası ve yaptığı açıklamalar hakkındaki görüşlerini sorması üzerine, "Sayın Erdoğan Bayraktar, delikanlı gibi davrandı, inandığı şeyleri söyledi. 'Başbakanın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsam önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan'dır' dedi. Bir Karadenizli delikanlı gibi davrandı" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, yeni bir operasyon yapılacağı iddiaları hakkında da şunları söyledi:

"Yolsuzluk, nerede yapılırsa üzerine kararlılıkla gidilmesi lazım. Bu ülkede 76 milyon yurttaşın, bu devlette hakkı vardır, payı vardır. Herkes vergi veriyor bu ülkeye. Dolayısıyla yolsuzluklara karşı bütün yurttaşların duyarlı olması lazım. Varsa bir yerde yolsuzluk, onun üzerine devletin yetkili organlarının kararlılıkla gitmesi gerekir. Hükümetin yapması gereken de bu işin önünü açmaktır."
Yorumlar (0)