BBP'den ‘Evet’ ve ‘Hayır’ İçin Yoklama...

Birlik Partisi İl Başkanı Hamdi Salim Uzunoğlu, bugüne kadar referandumla ilgili kararı açıklanmamasının nedeninin teşkilatların tümünde istişarelerin henüz bitmemesi olduğunu söyledi.

Siyaset 01.02.2017, 20:12
BBP'den  ‘Evet’ ve ‘Hayır’ İçin Yoklama...

Anayasa değişikliği için yapılacak referandumda Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) ‘tavrını’ açıklamaması eleştirilerine karşı açıklama yaptı.'Evet' diyenin de 'Hayır' diyenin de bu ülkenin vatandaşı olduğunu belirten Uzunoğlu; her fikre saygı duyulması gerektiğini kaydetti.

BBP İl Başkanı Salim Uzunoğlu, “Biz kuruluşumuzdan bugüne 1980 darbesinden sonra yapılan darbe anayasasının değişmesini kişi hak ve özgürlüklerinin, inançlarının terör ve istismara yol açmadan genişletilip geliştirilmesini bunları da kanunla güvence altına alınmasını savunduk ve savunuyoruz” diye belirtti.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK
“Devletin ve milletin varlığının, birliğinin, üniter yapısının kesinlikle bozulmaması, kuvvetler ayrılığının korunması, denetlenebilirliğin artırılması daha kuvvetli hale getirilmesi, konuşulanın değil resmi dilin Türkçe olmasından asla taviz verilmemesi gerektiğini belirten Uzunoğlu Konuşmasını şöyle devam ettirdi:

 Teröre bulaşmış bil fiil kanlı eylemlere bulaşmış veya yardım ve yataklık etmiş, bunun emrini vermiş kişilere, reşit olmayan küçük yaştaki kız çocuklarını tecavüz edip öldüren canilere, silahlı eylemde bulunan darbecilere idamın gelmesi, kamu kurum ve kuruluşlarında şu an kararnamelerle serbestliği sağlanan başörtüsünün kanunla korunmasıdır. Yangından mal kaçırırcasına başkanlık sisteminin getirilmek istenmesi de oldukça rahatsız edicidir. Zira 15 senedir mevcut iktidar tek başına devletin bütün imkanlarını yetkisini kullanmaya muktedirdir. Biz BBP Eskişehir İl yönetimimiz olarak; 5 Şubat 2017 Pazar günü saat parti binamızda Eskişehir il ve tüm ilçe teşkilatlarımız, tüm üyelerimizin katılımı ile sandık konularak temayül yoklaması yapılacaktır. Sandıktan çıkacak sonuç genel merkezimize iletilecektir.”
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)