BBP Genel Başkanı Destici, Binali Yıldırım'ı Destekliyor mu?

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olumlu ve uzun bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, Cumartesi günü MKYK ile görüşeceklerini gerekli açıklamayı çok net bir şekilde paylaşacaklarını söyledi.

Siyaset 14.05.2019, 23:55
BBP Genel Başkanı Destici, Binali Yıldırım'ı Destekliyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olumlu ve uzun bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Biz BBP olarak, 15 Temmuz gecesi, 16 Nisan referandumunda, 24 Haziran seçimlerinde, 31 Mart'ta nerede durmuşsak, bugün de bizim durduğumuz yer aynı' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edilen Destici, kabulün ardından basın açıklaması yaptı.

"Yüksek Seçim Kurulu nihai karar veren bir kurumdur"

31 Mart seçimlerinde partisinin birçok il ve ilçede Cumhur İttifakı'nın adayına destek verdiğini hatırlatan Destici, "Bizim hassasiyetimiz devletimiz ve milletimizdir. Devletimizin ve milletimizin geleceğidir. YSK kararları tartışılabilir, buna saygı duyuyorum. Kimisi doğru kimisi yanlış bulabilir ama bizim cephemizden baktığımız zaman Yüksek Seçim Kurulu nihai karar veren bir kurumdur. Dolayısıyla bu kararı tartışmayı uzatmanın bir anlamı, ülkeye de millete de bunu yapanlara da bir faydası olmadığını düşünüyorum." dedi.

Vatandaşın oyunun tam olarak sandığa yansıması için ve sandıktan çıkması için neler yapılması gerekiyor bunun uğraşı içerisinde olduklarını belirten Destici, "Biz BBP olarak, 15 Temmuz gecesi, 16 Nisan referandumunda, 24 Haziran seçimlerinde, 31 Mart'ta nerede durmuşsak, bugün de bizim durduğumuz yer aynı." ifadelerini kullanarak şöyle konuştu:

Meydanı bırakmamak lazımdır

"Bizim ilkelerimizi belirleyen fikriyatımızdır, misyonumuzdur, inancımızdır, kültürümüzdür. Dolayısıyla buna bağlı kalarak da biz duruşumuzu belirliyoruz. Bizim kırmızı çizgimiz neresidir? Siyasi bölücülerdir. BBP'nin yeri siyasi bölücülerin tam karşısıdır çünkü onlara fırsat vermemek, meydanı bırakmamak lazım, onların bir yerlere sızmasına asla müsaade etmemek, göz yummamak ya da aracı olmamak lazım."dedi.

Bizim duruşumuz belli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Binali Yıldırım bizim adayımız" sözleri hatırlatılarak, "Bizim de adayımız Binali Yıldırım diyebiliyor musunuz?" şeklindeki soruya cevap veren Destici,  "Bizim duruşumuz belli ama ben parti camiamız, parti yönetimindeki arkadaşlarımızla buradan ayrıldıktan sonra divanımızla bir araya geleceğiz. Cuma günü İstanbul'da bütün teşkilatlarımızın katılımıyla bir iftar programımız olacak. Cumartesi günü de Merkez Karar Yönetim Kurulumuzu toplayacağız. İnşallah ondan sonra biz gerekli açıklamayı çok net bir şekilde paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
banner442