Alexa

BBP, İstanbul'da kimi destekleyek?

YSK'nın İstanbul'a yönelik aldığı kararın ardından önemli açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul'da kimi destekleyeceklerini açıkladı.

BBP, İstanbul'da kimi destekleyek?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz, BBP olarak 15 Temmuz'da nerede durmuşsak, 16 Nisan'da, 24 Haziran'da, 31 Mart'ta nerede durmuşsak bizim durduğumuz yer aynı" ifadelerini kullandı.

24 Haziran'da Cumhur İttifakı içinde yer alan BBP lideri Destici, 23 Haziran seçimlerinde Binali Yıldırım'ı destekleyeceklerini söyledi

Yüksek Seçim Kurulu'nun verdiği kararı tartışmanın Türkiye'ye bir faydası olmadığını, YSK'nın kararı nihai ve geri dönüşünün bulunmadığını belirten Destici, "Bizim milletimizin sağduyusuna, ferasetine güvenmemiz gerekir. Millet, YSK'nın yanlış bir karar verdiğini düşünüyorsa bunu sandığa yansıtacaktır. Doğru bir karar verdiğini düşünüyorsa da bunun gereğini sandık başında yapacaktır. Biz millete tekrar gidiliyor olmasını da çok anormal bir şeymiş gibi sunmanın bir anlamı yoktur. Bu gibi durumlar daha önce de çok kez yaşandı. Bu süreçte önemli olan birlikteliğimizi korumamız gerekmektedir." dedi.

"Oyumuzun ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız."

Yerel seçimlerle ilgili iki hassasiyetleri olduğunu belirten Destici; İlk olarak Güneydoğu'da siyasi bölücülerin güç kazanmaması adına bir duruş sergiledik ve bunda da netice aldık. İkincisi de Büyükşehirler'de siyasi bölücülerle yapılan iş birliğine karşı bir karar ortaya koyduk ve Cumhur İttifakı adaylarını destekledik. Bu sonuca baktığımızda aday göstermememize rağmen 98 bin 386 oy aldık. Bununla beraber oyumuzun ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız." ifadelerini kullandı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz, BBP olarak 15 Temmuz'da nerede durmuşsak, 16 Nisan'da, 24 Haziran'da, 31 Mart'ta nerede durmuşsak bizim durduğumuz yer aynı" diyerek, 23 Haziran seçimlerinde Binali Yıldırım'ı destekleyeceklerini söyledi

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 02:31
YORUM EKLE