BBP İttifak Yapmayacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını ve ortak aday çıkarmayacaklarını belirtti.

Siyaset 03.11.2013, 17:33 03.11.2013, 17:36
BBP İttifak Yapmayacak

 Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, BBP olarak yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını ve ortak aday çıkarmayacaklarını söyledi. Çayır, başka partilerle ittifak ve ortak aday çıkaran teşkilatların feshedileceğini açıkladı.

Partisinin yerel seçim çalışması için beraberinde MKY Üyesi İbrahim Alagöz ile birlikte Malatya'ya gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, şöyle konuştu: "Doğruyu kabullenme, yanlış kimden gelirse gelsin red etme gibi bir şiarımız ve çizgimiz var. Onun için bazı aklıevveller, aptallar, dönüp zaman zaman bize soruyor, adamda serçe kadar akıl yok; 'Yahu siz Akp'nin yandaşı mısınız?' Dönüyorsunuz, Akp'nin yanlışlarını söylemeye başlayınca, bu sefer Akp'liler diyor ki, 'Ya siz Mhp'liler gibi konuşuyorsunuz.' Adamlar çünkü alışmamışlar. Türkiye'de siyaset şudur; muhalefet isen iktidarın bütün yaptıklarını red edeceksin, kötü diyeceksin. İktidarda ise muhalefeti yerle bir edeceksin. Biz de öyle şey yok."


Yerel seçimlerde kesinlikle herhangi bir parti ile ittifak yapmayacaklarını açıklayan BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, şunları söyledi: "Birleşme yok, ortak aday çıkarma diye bir şey söz konusu değildir. Genel Merkez bunu tespit ettiği teşkilatlarını yok sayacaktır. Şükürler olsun, sizin anlatacağınız bir davanız, sizin anlatacağınız bir geçmişiniz var"


Yorumlar (0)