BBP'li Bahadır Şahin; Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Bahadır Şahin, Muhsin Yazıcıoğlu'nun 13. şehadet yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Siyaset 24.03.2022, 17:08
BBP'li Bahadır Şahin; Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun 13. şehadet yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Bahadır Şahin, "Onun fikirlerini, ideallerini, yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyor bu ülkülerini iktidara taşımaya gayret ediyoruz." dedi.

 Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Bahadır Şahin'in yazılı basın açıklaması şöyle:

"Siyaset ve düşünce tarihimizin sembol ismi, Nizâm-i Âlem Ülküsünün ve Büyük Birlik Hareketinin Öncüsü, Yolbaşcımız, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu "Sonsuzluğun Sahibine" ulaşalı 13  yıl oldu. O'nu hep özlüyor, Hasretle yâd ediyor rahmetle anıyoruz. Zira O'ndan hangi şartlar altında ve hangi imkanlar dâhilinde olursa olsun milli ve manevi değerlere sadakat içinde yaşamanın önemini öğrendik.

Çokluk içinde birlik " ilkesini öğrendik. Dik durmayı... Doğru söylemeyi ve düz yürümeyi öğrendik. O'ndan vatanımızın ve milletimizin güvenliği, özgürlüğü ve refahı için küresel güçlerden icazet almaya gerek duymayacağımızı öğrendik. Muhsin Başkan bize " Kürt, Türkmen, Alevi, Sünni herkesin ay - yıldızlı bayrağın altında kucaklaşma" ve " Adriyatik'ten Çin Seddi'nenkadar kaynaşmış bir Türk Dünyası" hayalini gerçekleştirme azmi ve arzusunu kazandırdı...

O'ndan Nizâm-ı Alem Ülküsünün kuru bir cihangirlik davası olmayacağını öğrendik. Kur'an'a ve Peygamber ahlakına bağlılığın Alperenliğin mutlak şartı olduğu dersini aldık. Onun fikirlerini, ideallerini, yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyor bu ülkülerini iktidara taşımaya gayret ediyoruz. Şaibeli ve hâlâ aydınlatılamamış menfur bir suikast sonucu Alperenler liderini kaybedeli 13 yıl geçti. Acımız ilk gün ki kadar taze Vefatının yıldönümünde Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu Hasretle, Rahmetle ve Minnetle Anıyorum...

Yorumlar (0)