Alexa

BBP'li Çayır: Kriz kapıda!

BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, ekonomik krizin kapıda olduğunu söyledi.

BBP'li Çayır: Kriz kapıda!

Büyük Birlik Partisi Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, ülkede yönetim boşluğuna bağlı ekonomik krizin kapıda olduğunu söyledi. 

Çayır, hali hazırda seçim sonrası 12 bakanın milletvekilliği düşmesine karşı verdikleri kararlarla ülke kaderini belirlediklerini kaydederek şöyle konuştu:

Antalya bölgesinde turizmin tehlikede olduğunu ve mutfakta yangının olduğunu vurgulayan Çayır, şu ifadeleri kullandı: "Paramız sürekli eriyor. AKP'nin 13 yıllık yanlış ekonomi ve ülke yönetimi politikası paramızı pula dönüştürdü. 79 kilometre Antalya-Manavgat arası yolcu taşımacılığı 12 liradan 14 liraya yükseldi. Antalya'da bir işi olan Manavgatlının en basit masrafı 50 liraya yükseldi. Yeni zamla birlikte en basit yolculukta 4 lira kaybı oldu. 6 ay içinde Merkez Bankası faiz indirimi baskısından paramız dolar karşısında yüzde 26 değer kaybetti. Ülkedeki son terör olaylarıyla ülkede yönetim boşluğu olduğu gözle görünüyor. Siyasi iktidar sanki 7 Haziran'da hiç seçim olmamış gibi davranarak halen kendini iktidarda zannederek atama yapıyor ve yargı üzerinde tasarrufta bulunuyor. 7 Haziran sonrası iktidar tarafından yapılan tüm atamalar yok hükmündedir."
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 21:47
YORUM EKLE