BBP Lideri Destici'den Ücretli Öğretmenlere Destek

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, ücretli öğretmenlerin içinde, uzun yıllar başarıyla, yüksek performansla, düşük ücret ve olumsuz şartlarda görev yapan öğretmenlerin varlığı, kamu vicdanını son derece rahatsız ettiğini belirtti.

Siyaset 18.06.2021, 00:52 18.06.2021, 01:10
BBP Lideri Destici'den Ücretli Öğretmenlere Destek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Sosyal medya Twitter adresinden yaptığı paylaşımda ücretli öğretmenlerin hak arayışlarına destek vererek, "öğretmenlerimizin insanca, hak ettikleri bir ücrete ve güvenceye kavuşturulmalarıdır." dedi.

Sosyal Medya mesajında, "Uzun seneler öğretmenlik yapmış bir eğitimci olarak, her zaman ve bir bütün olarak, öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın taleplerinin ve meselelerinin sözcüsü olmaya devam edeceğimi ifade ediyor, tüm öğretmenlerimizi-öğretmen adaylarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum." ifadelerine yer veren Mustafa Destici yayıınladığı bildiride şunları söyledi;

ÖĞRETMENLERİMİZİN VE ÖĞRETMEN ADAYLARIMIZIN DİKKATİNE

Herkesin kabul edeceği gibi, ücretli öğretmenlerimizin içinde, uzun yıllar başarıyla, yüksek performansla, düşük ücret ve olumsuz şartlarda görev yapan öğretmenlerimizin varlığı, kamu vicdanını son derece rahatsız ediyor.

Bunun içinde, KPSS'den yeterli puanı almış ve uzun süre MEB bünyesinde öğretmenlik yapmış ücretli öğretmenlerimizden, ayrılan kontenjanın dışında ve atanacak öğretmenlerimizin sayısını etkilemeyecek şekilde ve sayıları en fazla 5 bin olmak üzere, sınırlı sayıda bir kesimin de kadroya alınmasını talep ettik.

Bu haksızlıkları dile getirmemizin, öncelikle öğretmenlik mesleğinin mensupları tarafından desteklenmesi ve sahip çıkılması bizim de en büyük beklentimizdir.

Maksadımız, çok açık bir şekilde ifade ettiğimiz ve kolaylıkla anlaşılabileceği gibi, meslek mensupları arasında bir adaletsizliğe neden olmak değil, çok zor şartlarda çalışan ücretli öğretmenlerimizin insanca, hak ettikleri bir ücrete ve güvenceye kavuşturulmalarıdır.

Her zaman ve bir bütün olarak, öğretmenlerimizin haklarının ve problemlerinin sözcüsü olmaya devam edeceğimizi tekrar ifade ediyor, tüm öğretmenlerimizi ve öğretmen adaylarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)