banner434

banner433

BBP Lideri Destici'den Ankara 12. Kurultayında Önemli Açıklamalar

Büyük Birlik Partisi (BBP) Ankara İl Başkanlığı Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanlığı 12. Kurultayında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yunan gazetesinin manşetine sert tepki gösterdi.

Siyaset 20.09.2020, 21:13 20.09.2020, 22:15
BBP Lideri Destici'den Ankara 12. Kurultayında Önemli Açıklamalar

BBP Ankara İl Başkanlığı kongresine katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, burada yaptığı konuşmada,  Yunanistan'da yayın yapan bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik manşetine sert tepki göstererek, "Bunu lanetliyorum ve misliyle kendilerine iade ediyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenen söz, Türk devletine ve milletine söylenmiştir" dedi.  Ayrıca son günlerde gündemden düşmeyen Türk Tabipleri Birliği ile ilgili konuya da değinen Destici, "Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" dedi.

Necmettin Erbakan Kongre Salonu'nda düzenlenen Ankara İl Kongresine BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Genel Sekreter Üzeyir Tunç, Teşkilat Başkanı Ali Keser, Genel Başkan Yardımcıları Ünsal Karabulut, Tevfik Eren ve MKYK üyeleri, Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı ve yöneticileri katıldı.

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, burada yaptığı konuşmada, Türkiye sınırları içinde ve dışında yürütülen operasyonlara katılan güvenlik güçlerine başarılar dileyerek, Devletin hem içeride hem dışarıda terörle mücadelesinin devam ettiğini kaydetti. Destici, terörün tüm unsurlarına karşı topyekün verilen bu mücadelede sonuna kadar Mehmetçiğin, polislerin, korucuların ve devletin yanında olduklarının altını çizdi.

Koronavirüsle mücadale eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden Destici, her meselede olduğu gibi bu meseleyi de istismar etmeye çalışan, sağlık çalışanlarının, hekimlerin arkasına saklanarak, kendi ideolojik emellerini gerçekleştirmeye, devleti yıpratmaya çalışanlar bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

"Biz ne Türk Tabipleri Birliği'nin ne de başka bir kurulun hukuki yapısına, varlığına bir şey demiyoruz. Biz sivil toplumdan yanayız. Burada, Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, bazı sivil toplum örgütlerinin içerisindeki zihniyet ve o zihniyetin işgalinden bahsediyoruz. Bunlar 1980 öncesinde de vardı. Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" dedi.

'CUMHUR İTTİFAKINA KARŞI OLAN PARTİLER DİK DURAMADILAR'

Doğu Akdeniz'de, Ege'de ve Libya'da hem Türkiye'nin, milletin ve kardeş ülkelerin hak ve menfaatini korumak hem de adaleti tam tesis etmek için mücadeleyi sürdürdüklerini kaydeden Destici, "Libya'da hep devletin ve hükümetin yanında durduk. Dış politika milli bir politikadır. Bunu böyle gördük ve bundan sonra böyle görmeye devam edeceğiz. Cumhur ittifakına karşı olan partiler Doğu Akdeniz meselesinde de dik duramadılar. 'Bizim ne işimiz var Suriye'de, Bizim ne işimiz var sınırlarımızın dışında' diyorlar. Biz sınırlarımızın dışındaki teröre ve emperyalizmin oyunlarına müdahale etmezsek yarın vatanımıza gelirler. Bunun için işimiz var oralarda" ifadesini kullandı.

Destici, Yunanistan'da yayın yapan bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik manşetine tepki göstererek, "Bunu lanetliyorum ve misliyle kendilerine iade ediyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenen söz, Türk devletine ve milletine söylenmiştir" dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATMAZ "ÇÜRÜTÜR VE ÖLDÜRÜR"

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara da değinenen Mustafa Destici, "Sadece kadına şiddeti önleme maddelerinden oluşsa kim buna karşı çıkar? Ama onunla birlikte bizim, tüm insanlığın ahlak, inanç yapısını, kültürünü reddeden, gayri ahlaki bir cinsiyetsizliği, çarpık ilişkileri devlet garantisi altına aldırma gayretinde olan ya da bunu sağlayan bir sözleşmeden bahsediyoruz. Bizim itirazımız bunadır. Bu sözleşmenin karşısındayız, yarın da karşısında olmaya devam edeceğiz. 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır.' sözü gerçek değil, bir kandırmaca, aldatmacadır.. Yaşatmaz Çürütür ve Öldürür" dedi.

İstanbul Sözleşmesi'ne ihtiyaç duymadan kadına şiddeti, çocuk tacizini önlemek için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması, daha güçlü yaptırımlar getirilmesi gerektiğini ifade ederen Genel Başkan Destici, "Tüm bunlara rağmen bir cani sapık, 3-5 yaşındaki bir çocuğu tecavüz edip öldürüyorsa, hapisten çıkıp tanımadığı bir kızı takip edip sırf zevk olsun diye öldürüyorsa elbette ki onu da ipte sallandıracağız. Bunun başka bir yolu yok." diye konuştu.

Asker ve polisleri şehit eden teröristler ile çocuklara tacizde bulunan ve tecavüz edenlerin idam edilmesi gerektiğini söyleyen Destici, Meclis açıldığınında yine idamı gündeme getireceklerini bildirdi.

Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanlığı 12.Kurultayında il başkanı Mahir Alay güven tazeleyerek 60 Asil, 20 yedek ve 8 disiplin olmak üzere 88 yöneticisi ile birlikte İL BAŞKANI olarak tekrar seçildi.

Yorumlar (0)