banner434

banner433

BBP Lideri Destici'den Erdoğan'ı Ziyareti Ardından Önemli Açıklama!

AK Parti Genel Merkezine saat 17.00 sıralarında gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Siyaset 23.05.2018, 00:26 23.05.2018, 00:59
BBP Lideri Destici'den Erdoğan'ı Ziyareti Ardından Önemli Açıklama!

AK Parti Ankara 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmenin tamamlanmasından sonra  basın açıklamasında bulunan Destici, milletvekilliği pazarlığı yaparak bu ittifakın içinde yer almadıklarını, bu fitne ateşi yakmaya çalışanların çabaları beyhude olduğunu belirtti.

"Bu fitne ateşi yakmaya çalışanların çabaları beyhudedir"

BBP’den 18 kişinin listede yer alması ile ilgili sorulan soruya cevap veren Mustafa Destici, “Cumhur ittifakının içinde olmamızın sebebi asla bir milletvekilliği pazarlığı değil. Ülkemizin, devletimizin bekası için burada durduğumuzu ifade ettik ve bu inancımızı muhafaza ediyoruz. 24 Haziran’da da inanıyorum ki cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan birinci turda seçilecektir ve cumhur ittifakı meclis çoğunluğunu da elde edecektir. Sahada yaptırdığımız çalışmalarda da bunu açık ve net görüyoruz. Parti olarak 18 arkadaşımız AK Parti listelerinden milletvekili adayı oldular. Bugün de Cumhurbaşkanımıza şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ziyaretinde bulundum. O tür iddialar gerçeği yansıtmıyor. Biz milletvekilliği pazarlığı yaparak bu ittifakın içinde yer almadık. Bu fitne ateşi yakmaya çalışanların çabaları beyhudedir” ifadelerini kullandı.

BBP ADAY LİSTESİ

 YSK'ya verilen milletvekili aday listelerinde partinin vekil adaylarına ayrılan yerlerin BBP'de rahatsızlık yarattığı iddiası yer almıştı.Bilindiği üzere AK Parti BBP'ye 18 kişilik kontenjan ayırdı. Destici'ye, AK Parti'nin milletvekili aday listesinde Ankara 2. bölge 1. sıradan yer verilmişti. 

Büyük Birlik Partisi'nin Ak Parti'den gösterdiği milletvekili adayları şöyle: BBP Genel Başkan Yardımcıları Remzi Çayır Diyarbakır 7. sıradan, Ahmet Yelis Bursa 2. bölge 7. sıradan, Yaşar Sayan Sivas 5. sıradan, Ali Keser 6. sıradan ve Ahmet Gürhan İzmir 1. bölge 8. sıradan  BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeleri Ahmet Namık Akdoğan Eskişehir 5. sıradan, Mustafa Arabul İstanbul 2. bölge 20. sıradan, Osman Tüfekçi Kocaeli 10. sıradan ve BBP Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Semerci Denizli 6. sıradan milletvekili adayı olarak listelerde yer buldu. BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican İstanbul 1. bölge 23. sıradan, BBP Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya Gaziantep 11. sıradan, BBP Kayseri İl Başkanı Ali Saraçoğlu Kayseri 8. sıradan, BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin 14. sıradan, BBP İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz İzmir 2. bölge 8. sıradan aday gösterildi. Ayrıca, AK Parti'nin YSK'ye iletilen aday listesinde, eski Alperen Ocakları genel başkanları Tuna Koç Ankara 3. bölge 7. sıradan, Ahmet Tarık Sarı Aydın 6. sıradan ve Oya Eren ise İstanbul 3. bölge 25. sıradan aday oldu.

"MHP ile de uyum içerisinde çalışacağız."

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere ilişkin hızlı bir çalışma sürecinin başlayacağını ifade ederek, "BBP kadroları, genel başkanından en son üyesine kadar sahada olacaklar ve Cumhur İttifakı'nın başarısı için gayret göstereceğiz. Hem listelerinde bulunduğumuz AK Parti hem de Cumhur İttifakı'nın diğer mensubu MHP ile de uyum içerisinde çalışacağız." dedi.

Yorumlar (0)