BDP Şok'ta...

Selahattin Demirtaş Brüksel, Pervin Buldan da Kandil'e gitmeye hazırlanırken, Öcalan'ın mektupları BDP'ye verilmeden adresine ulaştı.

Siyaset 20.09.2013, 08:42 20.09.2013, 10:04
BDP Şok'ta...

 Abdullah Öcalan'ın PKK'ya yönelik yazdığı mektubun, BDP'ye verilmeden doğrudan Kandil ve Brüksel'e iletildiği öğrenildi. Muhatapları, mektuplar üzerinde değerlendirme yaparken, BDP Öcalan'ın Kandil ve örgütün Avrupa ayağına yönelik sözlü mesajlarını iletmek üzere hazırlık yapıyor.

MEKTUPLAR, BİRKAÇ GÜN ÖNCE ULAŞTI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın önümüzdeki günlerde Brüksel'e, Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın ise Kandil'e gideceği belirtildi. Mektupların birkaç gün önce muhataplarına ulaştığı belirtildi. Mektupların muhataplarına nasıl ulaştığı ise merak konusu. Star'da yer alan habere göre, mektupları, MİT'in doğrudan kendi kanallarını kullanarak Kandil'e ulaştırdığı tahmin ediliyor.

BDP: NASIL GİTTİĞİNİ BİZ DE BİLMİYORUZ

Öcalan'ın, Çözüm Süreci'nde daha önce yazdığı metinler MİT ve Adalet Bakanlığı üzerinden BDP aracılığı ile gönderilirken, BDP Grup Başkanı Pervin Buldan, mektupların bu kez kendilerine gönderilmediğini söyledi. Buldan, "Mektupların ilgili muhataplara gittiğini biliyoruz. Ancak bunun nasıl gittiği konusu bizim dışımızda olan bir konu" diye konuştu.

YOLCULUK HAZIRLIĞI

İmralı'da 10 kez Abdullah Öcalan ile görüşen BDP heyeti, Öcalan'ın şifahi mesajlarını götürmek üzere yolcululuk hazırlıkları yapıyor. Bunun için BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın önümüzdeki günlerde Brüksel'e gitmesi bekleniyor. Öcalan'ın Kandil'e yönelik mesajlarını ise BDP Grup Başkanvekili Buldan'ın götüreceği öğrenildi.

"BİZ ARADA KÖPRÜYÜZ"

Partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen BDP lideri Selahattin Demirtaş, devletin Kandil ile temasının bulunmadığını ve İmralı- Ankara- Kandil arasında görüşme ve diyalogların BDP üzerinden yürütüldüğünü söyledi. Demirtaş, "Devletin Kandil ile bir teması yoktur. Kandil'e bizim üzerimizden ulaşılıyor" dedi.

Demirtaş, Öcalan'ın, "Kendisine af istiyor" tartışmalarına çok öfkelendiğini ve kendisi için hiç bir şey istemediğini belirtti.
Yorumlar (0)