Berat Albayrak istifa ettiğini açıkladı; İşte Gelişmeler

Berat Albayrak İstifa etmesiyle birlikte gündem bir anda değişti? Bakan Albayrak'ın istifası doğru mu? Berat Albayrak neden istifa etti? Berat Albayrak yeniden bakanlığa dönebilir mi? Berat Albayrak'ın istifası için Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi?

Siyaset 08.11.2020, 20:49 08.11.2020, 23:43
Berat Albayrak istifa ettiğini açıkladı; İşte Gelişmeler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa etti. Albayrak, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda yaklaşık 5 yıldır sürdüğü bakanlık görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini belirterek sosyal medya hesaplarını kapattı.

Berat Albayrak İstifa etmesiyle birlikte gündem bir anda değişti? Bakan Albayrak'ın istifası doğru mu? Berat Albayrak neden istifa etti? Berat Albayrak yeniden bakanlığa dönebilir mi? Berat Albayrak'ın istifası için Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 819 bin takipçili kişisel Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu. 'sağlık sorunları nedeniyle' bakanlık görevinden istifa ettiğini açıklayan Berat Albayrak, yaptığı kamuoyu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbim'e sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab'-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakimden ayırmasın, Sonumuzu hayreylesin.. Berat Albayrak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından yaptığı istifa açıklaması ardından Bakan Albayrak’ın ikna edilmeye çalışıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’in sahibi olduğu haber sitesinde şu haber yer aldı:"Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sürpriz bir kararla görevinden istifa etti. Son dakika açıklamasını Bakan Albayrak Instagram hesabından yaptı. Albayrak görev bırakma gerekçesi olarak sağlık sorunlarını gösterdi."

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Hazine ve Maliye BakanI Berat Albayrak’ın istifa ettiği iddialarını doğrular nitelikte bir paylaşım yaptı.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Albayrak’ın resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşım dışında resmi bir açıklama bulunmazken, iktidar kanadından istifa iddialarını doğrular nitelikte bir paylaşım geldi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu