Berat Albayrak Neden İstifa Etti?

Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'ın neden istifa ettiği merak ediliyor. Peki Berat Albayrak neden istifa etti? Bugün istifa eden Albayrak bütün sosyal medya hesaplarını kapattı. Bakan Albayrak'a ulaşılamıyor.

Siyaset 08.11.2020, 21:08 13.11.2020, 00:12
Berat Albayrak Neden İstifa Etti?

Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklaması ardından vatandaşlar tarafından Berat Albayrak'ın hayatı merak edilmeye başladı.araştırılmaya başlandı. peki Peki Berat Albayrak neden istifa etti? Berat Albayrak kimdir, nerelidir?

Berat Albayrak İnstagram hesabından yaptığı açıklama sonrasında hesaplarını askıya aldı.

BERAT ALBAYRAK NEDEN İSTİFA ETTİ?

Berat Albayrak resmi İnstagram hesabından yaptığı açıklamayla sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Berat Albayrak resmi açıklamasında şunları söyledi.

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın"

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak, (d. 21 Şubat 1978, İstanbul), Türk iş insanı ve siyasetçi. Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevde bulunuyordu. Albayrak, Haziran 2015 ve Kasım 2015'teki genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak meclise girdi. Albayrak, 2015-2018 yılları arasında Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı ve 10 Temmuz 2018'den beri hazine ve maliye bakanlığı görevini sürdürdü. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Erdoğan ile evlidir.

Albayrak aslen Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyünde dünyaya geldi. Lise eğitimini Fatih Kolejinde tamamlayan Albayrak, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olan Albayrak, 2002 yılında New York'taki Pace Üniversitesi Lubin School of Business'te finans üzerine yüksek lisans yaptı. Kadir Has Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümünde Elektrik Enerjisi Üretiminde Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Finansmanı: Bir Uygulama adlı teziyle doktora derecesini aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili - MYK üyesi Dr.Mehmet Muş; Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan; "Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var."

SİNAN OĞAN: BÜYÜK TALİHSİZLİK

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan sosyal medya twitter hesabından şunları söyledi: "Dövizin rekor kırdığı, ülke ekonomisinin bu kadar kırılgan olduğu süreçte Ekonomi Bakanı Berat Albayrak 'ın resmi instagram hesabından istifasını açıklamasına rağmen ülkede bir Allah'ın kulunun saatlerdir bu istifanın akibeti hakkında bilgi verememesi büyük bir talihsizliktir!"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)