Binali Yıldırım, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Eski Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Cumhuriyetimizin 96'ncı yıl dönümünü kutladı.

Siyaset 29.10.2019, 13:38
Binali Yıldırım, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sosyal medya twitter hesabından mesaj yayımlayan  Eski Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Cumhuriyetimizin 96'ncı yıl dönümünü kutladı.

Sosyal medya hesabından Cumhuriyet Bayramını kutlayan Binali Yıldırım'ın mesajı şöyle:

Dünyanın bütün medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Anadolu toprakları, atalarımızın yaklaşık bir asır önce yazdığı gelmiş geçmiş en büyük bağımsızlık destanı ile ilelebet aziz milletimize miras kalmıştır.

Necip milletimiz; ecdadından aldığı ilham, göğsündeki iman ve yüreğinde yanan bağımsızlık ateşiyle vatanımıza göz diken işgalci ülkelere karşı eşi benzeri görülmemiş bir zafer elde etmiş, Cumhuriyetin ilanı ile muasır medeniyet yolculuğunun ilk adımını atmıştır.

Ülkemiz; bugün de kurtuluş ruhuyla hareket ederek vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine kast eden oluşumlara karşı birlik ve beraberlik içinde mücadelesini sürdürecek, ebediyete kadar Cumhuriyetine sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 96'ncı yıl dönümünü tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canları pahasına bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu