Alexa

Binali Yıldırım'dan flaş açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, Şemdinli'deki terör saldırılarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım'dan flaş açıklamalar
Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari Şemdinli’de sabah saatlerinde meydana gelen  terör saldırısına ilişkin, "10 asker, 8 sivil vatandaşımız şehit. 5 ton patlayıcı ile yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan canlı bomba kendini patlattı" dedi. 

Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndaki programı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Hakkari Şemdinli’de meydana gelen terör saldırısını değerlendirdi.

Yıldırım;  "Bugün Şemdinli’de maalesef alçak terör örgütünün canlı bomba ile saldırısı neticesinde şehitlerimiz var. Sivil halktan hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Şu an itibariyle 10 askerimiz şehit, 8 sivil vatandaşımız var. Yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. 5 ton bir patlayıcı ile yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan bir kamyonet canlı bomba kendisini patlatmak suretiyle bu olay meydana geliştir. Türkiye’nin her türlü terör örgütü ile mücadelesi kararlılıkla sürecek. Bu konuda yapılacak intihar eylemleri ve başkaca terör faaliyetleri bizi ülkemizin istikrarı için geleceğini karartmaya gayret eden terör mihraklarında memleketi kurtarmak için elimizden gelen bütün çalışmaları sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

 Yıldırım, Operasyonlardaki üstün başarı, terör örgütünü ciddi anlamda gücünü ve imkan kabiliyetini kısıtladığını ve can havliyle bu ve buna benzer intihar eylemleri yapma gayreti içerisine girdiklerini belirterek," İnşallah bunları da üstesinden geleceğiz." dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE