Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu Karşılaşması Bu Akşam! (Saat Kaçta)

İstanbul'da seçime girecek 2 Büyükşehir Belediye Başkan Adayı bu akşam ekranlarda olacak. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu canlı yayını ne zaman, hangi kanalda ve saat kaçta olduğu merak ediliyor.

Siyaset 16.06.2019, 14:01 16.06.2019, 17:18
Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu Karşılaşması Bu Akşam! (Saat Kaçta)

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu,16.06.2019 Pazar günü saat 21:00’de ortak yayında yapılacak olan "İstanbul 2019 Seçim Özel" yayınında buluşacak. Tüm Türkiye'yi ekran başına toplayacak olan canlı yayın frekans bilgileri de yayınlandı.

31 Mart’ta gerçekleşen 2019 yerel seçimleri iptal edildi. 23 Haziran’da yeniden gerçekleştirilmesine karar verilen İstanbul seçimlerinin en kuvvetli iki adayı Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım olarak öne çıktı. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun yer alacağı canlı yayın tüm türkiye tarafından merak ediliyor. Uzun zamandır televizyon ekranlarında böylesi bir buluşmaya tanık olmayan vatandaşlar bu akşam gerçekleşecek canlı yayını karar anı olarak değerlendiriyor.

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak olan seçim öncesinde canlı yayında er meydanına çıkacak. İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde bu akşam gerçekleşmesi beklenen Yıldırım İmamoğlu canlı yayını hangi kanalda, ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak canlı yayın konusunda usul ve esaslara ilişkin müzakerelerin yapıldığını belirtmiş, "6 madde ile sınırları çizilmiş ve imza altına alınmıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Mahir Ünal açıklamasında “16 Haziran Pazar günü saat 21:00’de ortak yayında bir araya geleceklerdir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'da “Yayın Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecektir. Teknik ekibi ise AKP ve CHP ortaklaşa koordine edecektir” şeklinde açıklamada bulundu.

AK Parti ve MHP'nin Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile CHP ve İYİ Parti'nin Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu canlı yayında seçim vaatlerini açıklayacak. Tüm Türkiye'nin beklediği Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu canlı yayını takip etmek için vatandaşlar ekrana kilitlenecek.

Canlı yayın formatı belli oldu.

Adaylara 15'er soru yöneltilecek. Soru yöneltilen aday 3 dakika süre içerisinde yanıt verecek. İki aday karşılıklı polemiğe girmeyecek. Program Saat 09.00'da başlayacak. Reklam araları ile birlikte programın saat 00.00'da bitmesi bekleniyor.

YILDIRIM-İMAMOĞLU CANLI YAYINI NE ZAMAN?

AK Partili Mahir Ünal konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: "16 Haziran 2019 saat 21.00'de canlı yayında bir araya gelecektir. Tüm kanallarda yayınlanacak şekilde ortak yayınla gerçekleşecektir. Canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yapacaktır."

16.06.2019 İstanbul 2019 seçim özel yayını frekans bilgisi:

HD

TÜRKSAT 3A

D/L: 11502 MHz

S/R: 4444

FEC: 5/6

POL: Dikey

DVbs-2

8psk.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)