Binali Yıldırım; MHP'nin suskunluğunu yanlış yoranlar var

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, esnafla bir araya geldiği İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, Bahçeli'nin, "Kürdistan ve Lazistan diye bir yer yoktur Türkiye'de" ifadelerini de değerlendirdi.

Siyaset 13.06.2019, 00:23 13.06.2019, 00:54
Binali Yıldırım; MHP'nin suskunluğunu yanlış yoranlar var

İstanbul'da esnafla bir araya gelen Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde kullandığı "Kürdistan" ifadesi ile ilgili sözlerini MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medyada değerlendirerek, "Türkiye'de Kürdistan ve Lazistan yoktur, bundan sonra da olmayacaktır" demişti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım'a Diyarbakır'da kullandığı Kürdistan ifadesiyle ilgili bu açıklaması MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye soruldu. 

Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan "MHP'nin suskunluğunu mesnetsiz yere yanlış yoranlar var" paylaşımına ilişkin soruya, "Doğru demiş, Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. Seçime kadar da Cumhur İttifakı adayı için bütün teşkilatlarıyla çalışmaya devam ediyorlar. Bunun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez" dedi.

Bahçeli'nin, "Kürdistan ve Lazistan diye bir yer yoktur Türkiye'de" ifadelerine de Binali Yıldırım şu şekilde cevap verdi:

"Bunlarla ilgili yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bu bölgelerde Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için büyük bir mücadele başlattı durum bu."

Yorumlar (0)