Alexa

"Biz darbeye müdahale ediyoruz”

AK Partili Kapusuz, "Biz yargıya müdahale etmiyoruz yargı marifetiyle yapılmak istenen bir darbe var. Biz darbeye müdahale ediyoruz" dedi.

banner327
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, "Biz yargıya müdahale etmiyoruz yargı marifetiyle yapılmak istenen bir darbe var. Biz darbeye müdahale ediyoruz” dedi.

Kapusuz ve beraberindeki heyet Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i ziyaret etti.

Kayseri'de 21 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasından dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten Kapusuz, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Esnafla iç içe olan bir anlayışın mensupları olduklarını dile getiren Kapusuz, TESK'e yaptıkları bu ziyaretin sadece sembolik bir beraberlikten öte bazı meseleleri ortak bir zeminde paylaşma fırsatı sunması adına büyük önem taşıdığını söyledi.

Sivil siyaseti çok önemsediklerini ifade eden Kapusuz, “Bundan dolayı da sivil toplum kuruluşlarına (STK) özel önem atfediyoruz. Siyasi partilerimiz de aslında birer STK'dır. Türkiye yönetiminde söz sahibi olan her ne kadar iktidar ve hükümet ise de ona katkı sağlayan STK'lardır. Sivil toplumumuz ne kadar güçlü ise demokrasimiz de o kadar güçlü demektir” değerlendirmelerinde bulundu.

Kapusuz, esnafı çok önemsediklerine dikkati çekerek, bundan dolayı en çok ziyaret ettikleri STK'ların başında TESK'in geldiğini vurguladı.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in, perakende yasasının seçimlerden sonraya kalmasından dolayı duyduğu üzüntü kendilerine bildirdiğini kaydeden Kapusuz, şöyle devam etti:

“Türkiye'nin gündemi olağanüstü bir takım gelişmelerle maalesef sıkça değiştiriliyor. Hiçbirimizin aklında olmayan 17 Aralık gibi bir operasyonu, bir darbe girişimi öngörü olarak sizin düşüncenizde var mıydı? Bunları, geçmişte de sıkça tekrarlanan vesayet anlayışının bir tezahürü olarak gördük. Bir nevi efsunlu sayılırız, bunu da atlatıyoruz ve atlatacağız. İşte bu sebepledir ki TBMM seçim hazırlıkları yaparken bir takım yasalar çıkartmayı planlamıştı fakat bunların hepsi değişti. Seçimler için artık ramak kaldı. Adaylar ilan edildikten sonra parlamentonun çok uzun çalışma şansı kalmadı. Önümüzdeki hafta torba yasayı gündeme alacağız, komisyon safhası bitti Genel Kurula indireceğiz. Bundan sonra belki bir kaç yasa çıkabilir mi bilmiyorum, arkasından TBMM maalesef çalışmalarına ara verecek ve hepimiz için önemli olan yerel seçimler için arazide artık rekabet sandıkta sonuçlanıncaya kadar mücadele devam edecek."
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 15:06
YORUM EKLE