'Böyle Ülkücülük Olmaz!'

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Odunpazarı ilçe teşkilatı kurultay kararı almayan genel merkeze tepki istifası verdi.

Siyaset 02.05.2016, 23:31
'Böyle Ülkücülük Olmaz!'
Milliyetçi Hareket Partisi Odunpazarı ilçe teşkilatı, genel merkezin olağanüstü kurultay kararını uygulamaması nedeniyle istifa etti.

Eskişehir'de MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Serdar Ulucan, yönetim kurulu ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiklerini bildirdiler.

548 üst kurul delegesinin imzalı kurultay talebini yargıya taşımış olmasına rağmen genel merkezin bu çağrıya kulak asmamasına tepki gösteren ilce teşkilatı parti yönetiminden istifa etti. Ulucan, kurultay öncesinde oluşan ortamın MHP camiasına, teşkilata, kardeş mensuplarına ağır yara verdiğini söyledi.

Kendisi ve yönetim olarak görevlerinden istifa ettiklerini açıklayan Ulucan, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Genel Merkez yöneticilerine bir an önce kurultay konusunda adım atmalarını, ortaya çıkan ülkücü irade talebine cevap verilmesi gerektiğini söylüyoruz. MHP bir an önce olağanüstü kurultayını yapmalıdır. MHP bu yıpratıcı ortamdan uzaklaşmak zorundadır" diye konuştu.

İstifalarının genel merkez üst kurul delegelerinin kurultay taleplerine cevap vermesine bir çağrı olarak yorumlanmasını istediklerini belirten Ulucan, "MHP bu ülkenin sigortasıdır. MHP bu ülkenin her zaman umudu olmuştur. Bu büyük misyonun, MHP’nin tarihsel misyonunun da bir tecellisi olarak bir an önce yaşanan kargaşa ortamından çıkılmasını isteyerek görevlerimizden ayrılıyoruz" dedi.Kaynak: MHP Odunpazarı ilçe teşkilatından istifa etti
Yorumlar (0)