BTP, ‘Soykırım’ ifadesini kullanması yeni bir sürecin başlangıcıdır

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sözcüsü Emre Polat ABD Başkanı Joe Biden’in Türkiye’yi soykırımla suçlamasına tepki gösterdi.

Siyaset 29.04.2021, 00:33 29.04.2021, 01:09
BTP,  ‘Soykırım’ ifadesini kullanması yeni bir sürecin başlangıcıdır

BTP sözcüsü Emre Polat; ‘Soykırım’ ifadesini kullanması yeni bir sürecin başlangıcı olduğunu belirtti.. Emperyalist hesaplar ‘4T’ olarak formülize edilen Tanıma, Tanıtma, Tazminat ve Toprak planı işlediğini belirten Polat, ABD Başkanı Joe Bidenin Türkiye’yi soykırımla suçlamasına tepki gösterdi.

Tarihi Kızılderililerden Vietnam’a kadar, Hiroşima’dan Irak’a kadar katliam ve soykırımlarla dolu olan ABD, tarih boyunca adaletin simgesi olmuş olan yüce Türk milletini büyük bir küstahlıkla soykırımcı ilan edildiğini belirten Polat, “ABD Başkanı Biden’in 24 Nisan mesajında ‘Soykırım’ ifadesini kullanması yeni bir sürecin başlangıcıdır. Emperyalist hesapların bu konudaki ‘4T’ olarak formülize edilen Tanıma, Tanıtma, Tazminat ve Toprak planı işlemektedir. Aslında bunda şaşılacak bir durum yoktur, haçlı zihniyeti Sevr’i kaldığı yerden sürdürmek niyetindedir. “ dedi.

BTP tehlikeyi 20 yıl önce gördü ve uyardı.

Açıklamasında BTP’nin Türkiye’ye kurulan Ermeni tuzağı karşısındaki tavrına da dikkat çeken Emre Polat, “Tüm alanlarda olduğu gibi Ermeni meselesinde de ilk adım, önleyici tedbir Bağımsız Türkiye Partisi’nden gelmişti. Merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş daha 2000li yılların başında bu tehlikeyi görmüş ve ülkemizin dört bir yanında “Soykırım İddialarını Red ve Ulusal Bağımsızlık Mitingleri” düzenleyerek hem devletimizi hem de milletimizi bu konuda ayık olmaya davet etmişti. Genel Başkanımız Hüseyin Baş da ‘soykırım bahane asıl hedef bu topraklardaki Müslüman Türk varlığıdır” diyerek meselenin özüne işaret etmiştir.“

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)