Bu toprakları ne zaman kaybettik ki?

Cumhurbaşkanı Erdoğan MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törende öyle sözler söyledi ki salondakiler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Siyaset 11.02.2016, 12:14
Bu toprakları ne zaman kaybettik ki?
Cumhurbaşkanı Erdoğan MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törende öyle sözler söyledi ki salondakiler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesine atanan öğretmenleri teselli etmek amacıyla yaptığı konuşmasının bir bölümünde salondakilere hitap eden Erdoğan, ‘780 bin kilometre ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda bu kadar şehitler veriyoruz değil mi? Niye veriyoruz? Bu toprakları yeniden vatan yapabilmek için şehit veriyoruz.’ Dedi.

BU TOPRAKLARI NE ZAMAN KAYBETTİK?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 03 Mart 2015 tarihinde MHP gurup toplantısında yaptığı konuşmada, AKP-HDP tarafından PKK’nın silah bırakması ve Kürt sorunun kansız çözümü için hükümetle ortak açıklanan Dolmabahçe Mutabakatı’ndaki 10 Maddeye 9 madde ile cevap vermişti.Bahçeli’nin o tarihlerdeki açıklaması gerek AKP iktidarı tarafından gerekse Havuz medyası tarafından ‘bozguncu’ olarak nitelendirilmişte.

"10 MADDELİK İHANET METNİNİ ÇÖZÜM DİYE SUNMAKTADIR"

'Terörü İmralı'dan yöneten eşkıya başı hayal dahi edemeyeceği bir konum ve duruma yükseltilmiştir' diyen Bahçeli sözlerini söşye sürdürdü; "Bölücü örgüt jestlerle dirilmiş, tavizlerle silahlanmış, pazarlıklarla Türkiye Cumhuriyeti'nin karşısına sanki muadili bir güç, sanki eşit bir muhatabı gibi dikilmiştir. AKP, PKK'yı omuzunda taşımış, havalarda gezdirmiştir. AKP, PKK'ya ruhunu kaptırmış, irade ve iffetini devretmiştir. Kandil hayranlığı AKP'nin aklını almış ve afallatmıştır. AKP İmralı'nın izbeliklerinde kayıplara karışmış, şeref ve namusla yollarını çatallaştırarak ihanet katarına çoktan eklemlenmiştir.DEVAMI

 

 

 

 

Yorumlar (0)