Bugün Seçim Olsa Ak Parti Ne Kadar Oy Alır?

Seçimlere 3 yıl bir zaman olmasına rağmen partiler yaptırdığı anketleri açıklıyor. Kamuoyu araştırmalarında bugün seçim olsa ne olur sorusunun karşılığı araştırma şirketlerine göre de farklılık arz ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Ak Parti nin oy oranının yüzde 52 seviyesinde olduğunu açıkladı.

Siyaset 14.09.2020, 16:03 14.09.2020, 17:08
Bugün Seçim Olsa Ak Parti Ne Kadar Oy Alır?

Erken seçimle ilgili tartışmalar devam ediyor. Ak Parti ve MHP Erken seçimle ilgili yaptığı açıklamada erken seçimin zamanında yapılacağını belirtiyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yapılan son anket çalışmasının sonuçlarını açıklayarak, Partisinin oyunun yüzde 42, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yüzde 52 seviyesinde olduğunu ifade ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli daha önce yaptığı yazılı basın açıklamasında erken seçim ile ilgili tartışmalara şu şekilde son noktayı koyuyor:

"Sabah akşam 'Zillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili bahis açılmakta, erken seçim zorlaması yapılmaktadır. CHP'yle birlikte siyasi dedikoduya çakılmış malum siyasi partilerin ülkemizi ve milletimizi pençesine alan milli meseleler hakkında dişe dokunur tek bir görüş ve değerlendirmelerinin olmaması ise utanılacak bir ayıptır. Gül isteyenlerin daha çok fidan dikme çabası beyhude bir gayrettir. Türkiye'yi üçüncü sınıf siyasi çekişme ve tartışmalarla meşgul edenlerin yegâne gayesi çıkarlarının imali, çarpık anlayışlarının ikmalidir. Buradan kayda değer bir sonuç çıkmayacağı da kesindir." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de son dönemde muhalefet iktidara erken seçim çağrıları yapmaya başlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin net şekilde 2023'ü işaret etmesiylebirlikte erken seçim tartışmaları durur gibi olsa da ilerleyen zamanda yeniden gündeme geleceği kulislerde konuşuluyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında AK Parti'nin yaptırdığı son anketteki oy oranını açıklayarak, AK Parti'nin her ay düzenli olarak 4 anket yaptırdığını belirtti. Ünal, açıklamasında "Biz trendleri izleriz ve trendlerle olayların ve bizim politikalarımızın seçmen nezdindeki etkisini görür ona göre siyasetimizi revize ederiz"dedi.

Bugüne kadar anketlerde hiçbir zaman (Ak Parti'nin) yüzde 40-42 bandının altına düşmediklerini de söyleyen Ünal, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yüzde 52-54 bandında olduklarının altını çizdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)