Alexa
banner314

“Bunlar devlet yönetmeyi misket oynamayla karıştırıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun idamla ilgili açıklamasına cevap verdi.açıklamalarına

“Bunlar devlet yönetmeyi misket oynamayla karıştırıyor”
banner327

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına cevapverdi: Erdoğan Kılıçdaroğlu için :“Bu sabah yaptığı konuşmasında hadi getirin idamı diyor; tamam sen idama var mısın önce onu söyle” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultanbeyli’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada;. “Ana muhalefetin başındaki zat ve beraberindekiler öyle bir yalan bataklığına girmişler ki, hallerine acımamak elde değil” diyen Erdoğan, “Şuan ki duruşumuz bir 15 Temmuz öncesi birde 15 Temmuz sonrası bir duruş.  Bu sabah yaptığı konuşmasında hadi getirin idamı diyor. Tamam sen idama var mısın? önce onu söyle. Bak Sayın Bahçeli açıkladı. Sayın Başbakan’ın da farklı düşündüğünü zannetmiyorum. Peki sen var mısın?" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı gafı alanda bulunanlara dinleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi hayır demek için çalışıyor. Her iş gibi bunun da bir namusu ahlakı var. Eğer siz anayasa değişikliğinde bulunmayan şeyleri anlatırsanız ne namusunuz kalır ne şerefiniz kalır. Bu sabah bir kahvaltı yapmış. ‘Taraflı Cumhurbaşkanı istemiyoruz’ demiş. Bende soruyorum Türkiye’de ne zaman tarafsız bir cumhurbaşkanı du? Sezer mi, Demirel mi, Özal mı tarafsızdı? Bir insanın zikri, fikri varsa tarafı vardır. Ben bu göreve gelirken tarafsız olmayacağımı peşinen söylemiştim. Milletimin yanında olacağım demiştim. Bu millet için nefesimin sonuna kadar her şeyimi vermeye devam edeceğim” diye konuştu.

Erdoğan, Yüksek yargı konusunda mevcut sistemin aynen devam ettiğini belirterek; Yargıtay’la ilgili değişiklik var mı, yok, Danıştay’la ilgili var m yok.  HSYK’da bir değişikliğe gidildi. Hakimlerin ve savcıların talebiyle kurul üyelerinin seçiminde değişikliğe gidildi. Birde yeni sistemde ‘her yere siyaset girecek’ diye tutturmuş Valiler, kaymakamlar, imamlar, müftüler hepsi evet için çalışıyormuş. Bu iddia valilere, kaymakamlara, imalara hakarettir. Bu sana yakışır sana çünkü sen Kandil’le berabersin. Önce bunun cevabını ver. Bu ülkede camiye siyaset gireceğini söylemek ayrı bir hareket.  Meclis ve Cumhurbaşkanı arasında kriz çıkmasın diye her iki organın seçimi aynı zamanda yapılıyor. Tutturmuş bir rejim değişikliğidir gidiyor. ‘141 yıllık parlamento geleneğimiz var’ diyor. Bunu duyan 16 Nisanda meclis kapanacak sanır öyle bir şey yok. Sistem değişmesin böyle kalsın, ipleri sonra tekrar elimize alırız, diyorlar. Yok öyle yağma 18 yaşı kendi çocukları için getirdiler diyor. Hem askerlikte muaf olacaklar hem de 2 yıl sonra emekli olup 10 bin Lira emekli maaşı alacaklar diyor. Askerlik sadece erkekler için buradaki düzenlemede genç kızlarımızda milletvekili olabilir. Askerliğini yapmamış kaç milletvekili çıkabilir. Mecliste yapılan vazife askerlikten daha az mı değerli. Yeni sistemde Meclis’e şunun veya bunun değil milletin evlatları girecek. ‘Cumhurbaşkanı istediği kadar bakan ve yardımcı atayabilir’ diyor. Bunlar devlet yönetmeyi misket oynamayla karıştırıyor. Bugüne kadar hep Türkiye’nin en kaliteli kadroları ile çalıştım çalışıyorum. Sen SSK’de genel müdürlük yaptın. Batırdın bitirdin be.  Bu zırvalara cevap vermeyi zul kabul ediyorum. Ama cevap vermeyince kendini haklı sanıyor. O nedenle cevap vermek istedim” dedi.
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner325