Büyükataman: MHP’yi ele geçirmek isteyenlerin telaşı sizi fazlasıyla etkilemiş

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Milliyet Gazetesi Yazarı Mehmet Tezkan’a açık mektup gönderdi.

Siyaset 13.05.2016, 16:07
Büyükataman: MHP’yi ele geçirmek isteyenlerin telaşı sizi fazlasıyla  etkilemiş
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman Milliyet Gazetesi Yazarı Mehmet Tezkan’a gönderdiği açık mektupta Tezkan tarafından kaleme alınan yazıya tepki gösterdi.

Büyükataman'ın açık mektubu şu şekilde

Sayın Mehmet Tezkan,

Bugünkü köşe yazınızın partimizle ilgili kısmını üzülerek okudum, üzülerek diyorum zira baştan aşağı yanlış daha da kötüsü yalan bilgilerle dolu.

Gelelim iddialarınıza; kısaca CHP ve AKP kapımızı çaldığında evet demediğimizi ifade ediyorsunuz. İlkokul 1. Sınıf matematiğine sahipseniz o günkü temsil itibariyle CHP ile bir koalisyona milletvekili sayılarımızın kifayet etmediğini hesaplayabilirsiniz.

Öte yandan siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek olan “istikşafi” görüşmelerin başkahramanları, çözüm süreci meraklısı Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu birbirlerini keşfetmek için yaptıkları görüşmelerde zannımızca koalisyon kurmak yerine “Milliyetçi Hareket Partisine birlikte nasıl saldırabiliriz?” diye planlar yapmışlardır.

AKP ile kurulacak bir koalisyonda Partimizin mezkûr 4 şartı vardı. O günün şartlarında evet demeyen biz değil Sayın Davutoğlu idi. Bunları defaatle anlattık, izah ettik.

Yine yazınızda “MHP’ye ihtiyaç duyulursa koalisyona girmek dahil her türlü fedakârlığa açık olduklarını söylemiş.” iddiasını dile getiriyorsunuz.

Geçtiğimiz Salı Günü Partimizin Grup Toplantısı sonrası bir gazetecinin Sayın Genel Başkanımıza, "Partili cumhurbaşkanlığı olduğu takdirde de desteğinizi verecek misiniz?" sorusu üzerine Sayın Genel Başkanımız şu yanıtı verdi; “Siz konuşmamdaki özü kavramak istemiyorsunuz. Ben terörle mücadelede kayıtsız şartsız destek verdiğimi söylüyorum."

Anlaşılan o dur ki size de bu özü kavramak istemeyenlerdensiniz ya da işinize gelmiyor. Aslında söylediğimiz ve daha söylenecek o kadar söz var ki ancak biz ne söylersek söyleyelim siz yine dönüp dolaşıp işinize geleni yazacaksınız.

Yazınızda iddia ettiğiniz gibi bir telaş içerisinde değiliz. Ancak MHP’yi ele geçirmek isteyenlerin telaşı sizi fazlasıyla etkilemiş görünmektedir.

MHP olarak politikalarımız bellidir. Olaylar karşısında duruşumuz da nettir. Vicdanî kanaatlere, yapıcı eleştirilere önem veririz. Ancak kimsenin hareketimizi yıpratmasına, itibarsızlaştırmasına ve haksız yere tartışmaya açmasına müsaade etmeyiz. Partimize yönelik gizli gündemi bulunan bazı mihrakların, fırsat bulursa hareketimizi bir yapılanmanın siyasi kuklası yapma niyeti, değilse kurulacak başka bir partide bu gündemi hayata geçirme isteği tarafımızca bilinmektedir.

Seçimlerden kaçtığımızı söylemişsiniz. Demokrasilerde iktidarların değişeceği yegâne meşru vasıta ve zemin hür ve serbest seçimlerdir. Biz parti olarak milletin önüne sandık konulacak ve millet iradesini başvurulacaksa bundan kaçmayız. Bilginize…


Yorumlar (0)