Büyükataman: Türklüğe namlu çevirenlerin ağa babaları...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN “CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan’ın Çanakkale şehitleri üzerinden istismar siyasetine” ilişkin basın açıklaması yaptı.

Siyaset 25.04.2015, 19:17 25.04.2015, 19:30
Büyükataman: Türklüğe namlu çevirenlerin ağa babaları...
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN  “CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan’ın Çanakkale şehitleri üzerinden istismar siyasetine” ilişkin basın açıklaması yaptı.

Büyükataman'ın basın açıklaması şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’da düzenlenen “Medeniyetler İttifakı toplantısında” yaptığı konuşmada şöyle söylemişti; Haçlı seferlerine biraz yakından baktığımızda, biraz derinden incelediğimizde, bu seferlerin aslında Doğu-Batı kaynaşması, medeniyetler ittifakı amaçlı olduğu anlaşılmaktadır. Haçlı seferlerinin bir Müslüman-Hıristiyan çatışması olduğu tezi de ilerleyen yıllarda ciddi şekilde sorgulanacağına inanıyorum.”Tayyip Erdoğan’a göre; Haçlı seferleri aslında İslam dünyasına medeniyet götürmek için Hıristiyanlar tarafından sevabına yapılmış seferlermiş.


Çanakkale Türk ve İslam’a yapılan son Haçlı seferinin adıdır. Seçimler yaklaşınca Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale Şehitleri üzerinden bir istismar alanı açmaya ve milliyetçi kesime mesaj verme gayretine girmiştir.

Şanlı mazimiz, tıpkı Erdoğan gibi, Türk milliyetçiliğini ve Türklüğü ayaklar altına almaya heveslenenlerin ne hallere, hangi zavallı durumlara düştüğünün kanıtlarıyla doludur.


Mezkur zatın medeniyet dediği haçlı seferleri de Türklüğü silmek için uğraşmış, ama İslam’ın kılıcı Türk milleti tarafından yerin dibine sokulmaktan kaçamamıştı.


Bugün Türk milliyetçiliğini ayaklarının altına aldığını söyleyerek Türklüğe namlu çevirenlerin ağa babaları Çanakkale’de millet kudreti tarafından silip süpürülmüştü.


Tayyip Erdoğan’ın şehitlikteki resmi şehitlerden çok Türkiye’nin ruhuna fatiha okuduğunu andırmaktadır.

Tayyip Erdoğan istediği kadar AKP’ye oy devşirmeye gayret etsin. Çin Sarayı’nı 40 ülküdaşıyla basan Kürşat bizimledir. Oğuz nesli, Türkmenlerin yürek atışı ve milletimin tüm evlatları bizimledir. Caber’de yatan Süleyman Şah bizimledir. Söğüt ruhu, Ertuğrul Gazi ocağı bizimledir. Akıncılar, alperenler bizimledir. Ve Haçlılara karşı hilalin namus ve şerefini kanıyla savunan yiğitler bizimledir.

Yorumlar (0)