Alexa

Büyükerşen'den Erdoğan'a Yanıt

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde kendi aleyhinde sarf ettiği sözlere cevap verdi.

Büyükerşen'den Erdoğan'a Yanıt
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde kendi aleyhinde sarf ettiği sözlere cevap verdi.

Büyükerşen yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Başbakanın Eskişehir  mitinginde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile beni hedef almasını normal karşılıyorum. Ancak kendisinin önceki hükümetler döneminde yapılanları sahiplenmesi veya kendisinin yaptığını söylemesi durumunu anlamakta zorlanıyorum.


Başbakan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Bolu, Kütahya, Afyon, Bilecik ve diğer illerden otobüslerle getirtilen partililerinin olduğu Eskişehir’deki mitingde “Eskişehir’e doğalgazı AKP getirdi” şeklinde bir ifade kullandı. Oysa Eskişehir’e doğal gaz, AKP kurulmadan 5 yıl önce 1992-1996 yılında getirilmiştir.

Bunun gibi Başbakanın Eskişehir’de AKP icraatı olarak değindiği pek çok hizmet, hızlı tren başta olmak üzere,  kendinden önceki hükümetler döneminde ele alınmış hizmetlerdir. 

Nitekim Ankara-İstanbul hızlı tren projesi de rahmetli Bülent Ecevit’in başbakanlığındaki DSP-MHP-ANAP koalisyonu döneminde Sayın Prof. Enis Öksüz ile Sayın Oktay Vural döneminde kararlaştırılmıştır. Kaldı ki, İstanbul-Ankara yüksek hızlı treni, Eskişehir demiryollarının kavşak noktası olduğu için her halükarda Eskişehir’den geçmek zorundaydı.

Öyle anlaşılıyor ki, Eskişehir’de sahiplenmeye çalıştığı ve yurt içi ile yurt dışında bilinen bütün projelerimiz  hakkında,  ya danışmanları ya da Eskişehir’deki  AKP’nin yerel örgütü tarafından kendisine verilen yanlış bilgilere Eskişehir halkının inanacağını sanmıştır.

Hatırlanacağı gibi, partisinin grup toplantısında da AKP’nin Eskişehir adaylarını tanıtırken, tanıtım videosunda hep Büyükşehir Belediyesi olarak benim ve arkadaşlarımın gerçekleştirdiği projeleri göstermiş ve o yayını izlerken beni de “Eyvah,  Başbakan AKP’nin Eskişehir adayı olarak beni mi ilan edecek?” diye endişelendirmişti.

Şimdi de benimle ilgili 5 yıl önce basılan “Zamanı Durduran Saat” isimli nehir söyleşisi kitabının içindeki bilgileri tam okumadan reklamını yapmak durumuna düştü. Beni 23 yaşındayken matbaa ve gazete sahibi de yaptı. 

Başbakan eğer bu yayını başucu kitabı yaparsa, millete ve memlekete hizmet yolunda belediyecilikle ilgili pek çok şeyi öğrenebilme imkânına kavuşacağı için kendisine faydalı olur. (SBK)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 15:19
YORUM EKLE