'Büyükşehir Belediyesi uyuyor mu?'

CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, yollarının kısa sürede bozulmasının asıl sebebinin Büyükşehir Belediyesi olduğunu öne

Siyaset 02.05.2016, 18:12
'Büyükşehir Belediyesi uyuyor mu?'
CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, Ulugazi Mahallesi ile Hürriyet Mahallesi’ni birbirinden ayıran Osmaniye Caddesi’nin yeni yapılan yollarının kısa sürede bozulmasının asıl sebebinin Büyükşehir Belediyesi olduğunu öne sürerek, “Büyükşehir Belediyesi uyuyor mu?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı sorunu olan Osmaniye Caddesi’nde taş döşemeli asfaltlamasını eleştirerek, Türkel, “İlçemizin iki büyük mahallesi olan Hürriyet ile Ulugazi Mahallelerini ayıran Osmaniye Caddesi’nde yapılan yol taşlarının alt yapı sorununun çözüme ulaştırmadan yapılmasıdır. Bunun tel sorumlusu Büyükşehir Belediyesi’dir. İhale veren belediye çalışmaları da denetlemelidir” dedi.

Osmaniye Caddesi’nde ki yol taşlarının döşenmesinin ardından yaklaşık bir hafta geçtiğini ancak yapılan çalışmanın belediye yetkilileri tarafından denetlenmemesi nedeniyle çökmelerin yaşandığını belirten Türkel, “Bir yolun yapımında dahi bu hatalar olması düşündürücüdür. Osmaniye Caddesi’nde ki yolun taşlarla döşenmesinin ardından çok kısa bir zaman geçmesine rağmen maalesef alt yapı sorununu dikkate alınmaması ile bu sorunu beraberinde getirmiştir” diye konuştu.

Alt yapısı olmadan taş döşenen yolda meydana gelebilecek maddi ve manevi hasarların tel sorumlusunun Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Başkan Türkel, “Asfaltları sökerek taş döşenmesine izin veren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların araçlarında meydana gelebilecek maddi ve manevi sorunların tek sorumlusudur. Bir yolun alt yapısı tamamlamadan yolun üst yapısının yaptırılması adeta müteahhitlere para kazandırmaktan başka bir şey değildir. Bunu CHP İlkadım İlçe Başkanlığı olarak kabul etmeyecek ve konunun takipçisi olacağımızı beyan ederim” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)