Alexa

Çağlayan'dan "kirli oyun' iddiası...

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Ak Parti Mersin Belediye Başkanları toplantısında kendilerine kirli oyunlar tezgahlandığını iddia etti.

Çağlayan'dan
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Ak Parti  Mersin Belediye Başkanları toplantısında kendilerine kirli oyunlar tezgahlandığını iddia etti.
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan "Sadece Başbakanımız değil,  ben dahil olmak üzere bazı bakan arkadaşlarımız üzerinde kirli bir oyun tezgahlanıyor" diyerek,  rehavete tahammül edemeyeceklerini, Türkeye'nin ve hükümetin üzerinde oyunlar oynandığını savundu.


Çağlayan, AK Parti olarak belli bir zümrenin, belli kulüplerin, belli sivil toplum kuruluşlarının partisi olmadıklarını söyleyerek "Gelişmiş, dik duran, zulme karşı duran bir Türkiye'den, elde edilen ekonomik başarılardan birilerinin rahatsız olduğunu ifade eden Çağlayan, bazılarının, "geçmişte olduğu gibi borç aldığı için talimat alan bir başbakanın ve sürekli borç alan, kendi içine kapanık Türkiye'nin olmasını istediğini" dile getirdi. dedi.

IMF'ye borçların kapatıldığını hatırlatan Çağlayan, "Türkiye faizleri, enflasyonu düşürdü, insanların yaşam kalitesini artırdı. Bundan rahatsızlık duyanlar bugün Türkiye üzerinde oynamaya çalışıyor ama biliyoruz ki sizler buna asla izin vermeyeceksiniz. Biz, sizlere güveniyoruz. Milletimizin bize verdiği destek devam ettiği müddetçe yolumuza 24 saat devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

 "Kirli bir oyun tezgahlanıyor"

Şu anda hukuki bir sürecin devam ettiğini bildiren Çağlayan, şunları söyledi:

"Sadece Başbakanımız değil, ben dahil olmak üzere bazı bakan arkadaşlarımız, evlatlarımız ve çalışanlarımız üzerinde kirli bir oyun tezgahlanıyor. Bu kardeşiniz, Zafer Çağlayan, 27 yıl bu ülkede sanayicilik yapmış, sıfırdan gelmiş, yokluğu görmüş, varlığı görmüş ve yüzlerce insana burs vererek okutan, yüzlerce insanın çalıştığı fabrikalar kuran, 13 yıl Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanlığı, uzun yıllar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Vekilliği yapmış, 6,5 yıldan fazla da bakanlık yapan bir kardeşiniz olarak 20 yıldır basının, kamuoyunun önünde olan bir kardeşiniz olarak soruyorum; gizli saklı bir işi olabilir mi? Soruyorum sizlere."

Zafer Çağlayan, yaklaşık 11 yıl önce kalp krizi geçirdiğini ve duran kalbi yeniden çalışınca hayata döndürüldüğünü belirtti. Allah'tan başka kimseden korkusu olmadığını, Allah'tan başka hiç kimseye verecek bir hesabı olmadığını dile getiren Çağlayan, "Zafer Çağlayan ne ailesini, ne partisini, ne kardeşlerini, ne çalışanlarını, ne de canı kadar sevdiği siz Mersinlilerin başını önüne eğecek hiçbir şey yapmadı, yapmayacaktır asla. Herkesin bunu bilmesini istiyorum" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 20:33
YORUM EKLE