Çanakkale Zaferi, Birlik Ve Beraberliğin Zaferidir

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Çanakkale Zaferi; Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyen, birlik ve beraberliğin zaferidir" dedi.

Siyaset 17.03.2020, 13:04 17.03.2020, 13:39
Çanakkale Zaferi, Birlik Ve Beraberliğin Zaferidir

"Çanakkale Zaferi; Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyen, birlik ve beraberliğin zaferidir" olduğunu belirten İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında Çanakkale Zaferi'nin anlam ve önemine değinen Yaşar, Çanakkale Zaferi'nin Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin en büyük göstergelerinden bir olduğunun altını çizdi.

Çanakkale Zaferi'nin onurunu ve grurunu yaşayan bir milletin ferdi olmanın ne denli mutluluk verici olduğunu vurgulayan Yaşar, "Vatan, millet için kazanılan bu zaferin değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür" diyerek yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Çanakkale; 'Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum' emrini veren eşsiz Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünyaya askerlik ve komutanlık dersi verdiği yerdir. Anadolu'nun sonsuza kadar Türk Vatanı kalmasının sağlandığı yerdir. İşte bu yüzden çok şey borçlu olduğumuz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak makamların en güzeline erişen Şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükran duygularımı sunuyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)