Canikli’den Sınır Ötesi Operasyon Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bayramlaşma programı için geldiği Giresun’da sınır güvenliği için gerekirse sınır ötesi operasyonlara hazır olduklarını belirtti.

Siyaset 01.09.2017, 18:56
Canikli’den Sınır Ötesi Operasyon Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Giresun’da öğretmenevinde Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, belediye başkanları ve il daire amirlerinin katılımıyla bayramlaştı.

Canikli, burada yaptığı konuşmada ülke ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ülkenin savunması adına gerek görülmesi halinde sınır ötesi operasyonlara her zaman hazır olduğunu söyleyen Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ülke savunmasının sınır ötesinden başladığını ifade etti.

YEDİ DÜVEL BİR ARAYA GELSE BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZAMAZLAR

Bakan Canikli, “Ülkemizde 80 milyon vatandaşımız aileleriyle birlikte bayram yaşarken Türkiye’nin dört bir tarafında nöbet tutan vatan evlatlarımız bulunmaktadır. Oralarda kahramanlarımız can siperane görevlerini yapmaktadırlar. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü korurken bir korucu vatandaşımızı Şırnak Uludere’de şehit verdik. Sevindirici tarafı şu ki şehit korucumuzun çocukları aynı bayrağı taşımakta kararlılık içerisinde olduklarını göstermişlerdir. Bu görüntü göstermiştir ki önemli bu milleti bölmeye, parçalamaya kimsenin gücü yetmez. Bu milletin kahramanlığı olduğu sürece yedi düvel bir araya gelse bu birliği, bütünlüğü bölemezler. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. Son zamanlarda müttefikimiz olan ülkeler tarafından ülkemize karşı bir ambargo uygulanmaktadır. Daha da ileri giderek peşin parayla bize satmadıkları silahları terör örgütlerine verdiklerini görüyoruz. Sadece Suriye’de YPG’ye binden fazla tırın silah sevkıyatı yaptığını görüyoruz. YPG, PKK demektir. Bütün dünyanın terör örgütü olarak kabul ettiği terör örgütü PKK olduğunu biliyorlar. YPG ile PKK aynı yöntemleri uyguluyor, aynı yerden idare edilip, besleniyorlar. Aralarında hiçbir fark yoktur. YPG’ye yapılan yardımların PKK’ya yapıldığı biliniyor” diye konuştu.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)