Çavuşoğlu’ndan Avrupa ülkelerine sert cevap  

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; "bazı ülkeler bizim vatandaşlarımızla buluşmamıza engel oluyor, bize göstermek istemiyorlar. Sen kimsin kardeşim, benim vatandaşımla görüşmemi nasıl engellersin” dedi.  

Siyaset 09.03.2017, 23:33
Çavuşoğlu’ndan Avrupa ülkelerine sert cevap  

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Keçiören Belediyesince düzenlenen “Yeni Anayasa Yeni Türkiye” isimli konferansa iştirak etti.  Bakan Çavuşoğlu, Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelmesinin engellenmek istenmesiyle ilgili sert sözler sarf etti.

Çavuşoğlu; “Son günlerde özellikle Avrupa’da bazı ülkeler bizim vatandaşlarımızla buluşmamıza engel oluyor. Hem vatandaşlarımıza vatandaşlık vermiyorlar, hem de onları kendi malıymış gibi rehin alıyorlar. Bize de göstermek istemiyorlar. Sen kimsin kardeşim, benim vatandaşımla görüşmemi nasıl engellersin. İki gün önce engellemelere rağmen Hamburg’da vatandaşlarımızla görüştük, cumartesi günü de tüm bu ırkçı söylemlere rağmen inşallah Rotterdam’a gideceğiz ve oradaki kardeşlerimizle buluşacağız, onlarla hasret gidereceğiz. Bunların derdi önümüzdeki referandum sürecinde ‘Hayır’ çıksın istiyorlar” dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)