Alexa

Çelik; Netanyahu büyük gerilimler yaratacak

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Batı Şeria ile ilgili sözlerine ilişkin, "İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu." dedi.

Çelik; Netanyahu büyük gerilimler yaratacak

AK Parti Sözcüsü Çelik, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Batı Şeria ile ilgili sözlerine ilişkin, İsrail Başbakanının, yine pervasız saldırganlığını ortaya koyduğunu belirterek, Bu ilhak kararının dünyanın başka yerlerinde de başka unsurları tetikleyeceğini dile getirdi.

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, burada yaptığı konuşmada İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Batı Şeria ile ilgili sözlerine ilişkin, "İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu." dedi.

Netanyahu'nun yaptığının büyük gerilimler yaratacak bir olay olduğunu ifade eden Çelik, "İsrail Başbakanının yaptığı resmen dünyada büyük çatışmaları tetikleyecek, büyük gerilimlere imza atacak bir olaydır. Bütün bir Orta Doğu'yu ateşe verecek, bütün bir dünyayı ateşe verecek çılgınca sözleri seçim malzemesi olarak İsrail'in içindeki aşırı sağcılardan destek alma amacıyla söyledi. Bu ilhak kararı, dünyanın başka yerlerinde de başka unsurları tetikleyecektir."ifadelerini kullandı.

"Oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?"

İstanbul'daki seçim sonuçlarına da değinen Çelik, "İkide bir 'biz kazandık' diyorlar. Peki bu kadar rahatsanız, oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?" diye konuştu.

AK Parti'nin 15 seçimdir birinci parti olduğunun altını çizen Çelik, bunun bir rekor olduğunu belirtti.

YORUM EKLE

banner325