Alexa

Cemal Enginyurt, Fındık Üreticisinin Düşmanını Açıkladı

"FINDIK üreticisinin yegane düşmanı, İtalyan firması FERRERO dur." ifadelerini kullanan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Seninle her platform da mücadele edeceğiz." dedi.

Cemal Enginyurt, Fındık Üreticisinin Düşmanını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Geçen sene yaptığı miting çağrısında "Fındık, Ferrero'ya teslim edilemez." demişti. Şimdi ise Sosyal medya twitter hesabından paylaşımda bulunan Enginyurt, FERRERO'ya seslenerek, "Seninle her platform da mücadele edeceğiz." dedi.

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sosyal medya paylaşımı şöyle:

Enginyurt: Her Platformda Mücadele Edeceğiz

"FINDIK üreticisinin yegane düşmanı, İtalyan firması FERRERO dur. FERRERO, seni savunan İhracatcılar; %60 FINDIK alımını yapana söz söylemek yanlış diyorlar ya, onların senden çıkarı var. Bizim için TEKELCİ, FINDIK ÜRETİCİSİNİN DÜŞMANISIN. Seninle her platform da mücadele edeceğiz."

Enginyurt, 2018 tarihinde yaptığı açıklamada da, “Fındık işi Ferrero'ya teslim edildi gibi. Ordu ve Giresun halkı hazır olun. Fındık mitingi için meydana inme zamanı geldi. Cumhur ittifakı falan diyenler, şimdi zamanı değil diyenler. Şimdi tam zamanı. Her şeye zam yapıldı, fındık Ferrero'ya bırakıldı. Yok, öyle yağma, şimdi meydan zamanı. Fındık fiyatları bugün açıklanmazsa, Cumartesi günü Altınordu Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yapacağım. Ordu ve Giresun halkına açık davetimdir. Bütün halkımızı Cumhuriyet meydanına bekliyorum. Fındık, Ferrero'ya teslim edilemez. Bütün Milletvekilleri sizi de bekliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

FERRORO KİMDİR?

Türkiye'nin en büyük fındık ihracatçısısı ve piyasanın en büyük firması olan Oltan Gıda, Nutella'nın üreticisi olan İtalyan Ferrero'ya satılmıştı. Çikolata üreticisi Ferrero, 2014 yılında tamamını satın aldığı Oltan Gıda'nın ismini de 'Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş.' olarak değiştirmişti. Merkezi Trabzon'da olan Ferrero Fındık, İstanbul'daki ofisleri, Düzce, Trabzon ve İzmit'teki fabrikaları ile faaliyetlerine devam etti etti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE