Cemal Enginyurt İhraç Edilmesinin Ardından Ne dedi?

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili iken bazı sözlerinden dolayı disiplin kuruluna sevkedilen Cemal Enginyurt partisinden ihraç edildi. İşte Cemal Engihyurt'un son dakika ilk sözleri...

Siyaset 30.07.2020, 11:40 30.07.2020, 12:34
Cemal Enginyurt İhraç Edilmesinin Ardından Ne dedi?

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilmesinin ardından sosyal medya twitter hesabından paylaşımda bulundu. Peki Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili ne dedi?

Milletvekili Enginyurt, Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verildiği bilgilerinin gelmesi ardından Cemal Enginyurt'un ilk mesajı şu oldu:

Cemal Enginyurt Son Dakika açıklaması:

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Milliyetçi Hareket Partisi'nin ihraç ile ilgili kararının ardından sosyal medya twitter hesabından bir açıklama yaparak şunları söyledi:

"MHP'den ihraç ettiniz! ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ almadınız, alamazsınız. İhraç edenler!

Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. ÜLKÜCÜLERİN SESİNİ KİMSE KESEMEZ. MİLLET,DEVLET VE ORDULULAR İÇİN, HEP DOĞRULARI KONUŞAN OLACAĞIM."

"Allah razı olsun Sayın Devlet Bahçeli! İyi ki,halkımızın derdini söylediğim, Fındık üreticisin hakkını savunduğum, Orduluya sahip çıktığım için ihraç ettin. Liderimiz olarak seni sevdim, sevmeye devam edeceğim. Allah inanan ve doğru olanların yanındadır. Üzüldüm! Keşke helalleşseydik."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442