Cezaevleri Komisyonu İş Başında

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Cezaevi Komisyonu gelen bütün dilekçelerin tek tek incelendiğini kaydederek; en son Kırıkkale cezaevinde icelemelerde bulunduklarını belirtti.

Siyaset 21.03.2017, 10:55
Cezaevleri Komisyonu İş Başında

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, En son Kırıkkale cezaevinde incelemelerde bulunduklarını Kişilere yönelik hiçbir ayrım yapmadan gidip bize ulaşan dilekçeler doğrultusunda sorunları dinlediklerini ve gittikleri cezaevlerinde sadece mağdurları değil, aynı zamanda gardiyanların sorunlarını da dinlediklerini ifade etti.

Yeşil, gelen dilekçeler doğrultusunda kişilerin sorunlarını, yaşadıkları mağduriyetleri ve özellikle cezaevinde bulunma gerekçelerini de dinlediklerini ifade ederek, mağduriyetlerinin çok fazla olduğunu belirtti.

Birçok adli suçlunun CHP komisyonuna dilekçe yazarak şikâyetlerini ilettiklerini belirten Nihat Yeşil; "Bazen bakıyorsunuz konuşamıyor, bazen de mağduriyetini ya da cezaevine girme sebebini saklıyor. Bu hemen anlaşılıyor. Yaşanan tüm sorunları tek tek Adalet Bakanlığı’na da iletiyoruz." diye ifade etti.

Gardiyanların cezaevinde yaşanan olumsuzluklardan ya da yaşanan herhangi bir olaydan dolayı kendilerinin hiçbir gerekçe gösterilmeden sorumlu tutulmasından şikâyet  ettiklerini dile getiren Yeşil; "Çalışma koşullarının her zaman iyi olmadığını ifade
ediyorlar. Yapılan her ziyaretin ardından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor yazıyoruz. Bu ziyaretler toplumda yaşanan sorunların genelini anlamak açısından da olumlu oluyor. Hakkında iddia bulunan kişiyle bire bir görüşme imkânınız oluyor.” dedi.

Yeniçağ

Yorumlar (4)
Şahin Yalçınkaya 4 yıl önce
Adalet istiyoruz hiç suçum yokken 7 buçuk yıl ceza aldım tek hatam savcıya hakime sövmek oldu suçum olmadığı için çok rahat davrandım nerden bilecektir başıma böyle iş açacaklarını kimse dinlemedi beni aralarında anlaşıp 7 buçuk yılı verdiler ve ilk tutuklandıgimda işin ilginç yanı küfür ettiğini dosyaya koymadılar koysalardi yargıtay bilecekti neden böyle ceza verdiklerini dosyayı hangi avukata göstersem senin bi suçun yokki berat almalısın diyor ama öyle olmadı gerekçeli karar yazıldı yani eli kulağında ceza heran gelebilir.
Ayten 4 yıl önce
SYN BOZDAĞ CEZAEVİ YAPMAK TÜRKİYE NİN YÜZ KARASİDİR HER CEZAEVİNE GİREN SUÇLU DEYİLDİR KADER MAHKUMUNU ÇIKARIN VEBALİ BÜYÜK TÜR
murat 4 yıl önce
af nezaman gelecek efendim bi cok sucsuz yatiyo icerde birazda onlari dusunelim lutfn
mirac 4 yıl önce
Affff istiyoruz babamı istiyorum 13 yasında oldum babasız buyudum en yakın zamanda af istiyoruz