CHP hükümet kursun ama AKP ile zor götürür

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, siyaset üzerine görüşlerini paylaştı.

Siyaset 20.07.2015, 12:08 20.07.2015, 12:17
CHP hükümet kursun ama AKP ile zor götürür

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Ramazan Bayramı süresince İzmir’de halkla bayramlaştı. Vatandaşın nabzını tuttu, siyaset üzerine görüşlerini paylaştı.


Karşıyaka, Bornova, Tire, Ödemiş, Bayındır ve Çiğli başta olmak üzere pek çok ilçede bayramlaşmalara katıldı. Kahvehanelerde sohbet etti. Ağırlıklı olarak bir an önce hükümet kurulması gerektiği görüşünü ileten vatandaşlar, “Biz seçmen olarak görevimizi yaptık, bundan sonrası sizin. Tekrar bize gelmeyin, yeniden seçim işe yaramaz. Bu parlamentodan bir hükümet çıkarın. CHP’nin hedeflerini benimsiyoruz ancak AKP ile sürdürmesini zor görüyoruz.” dedi.

Milletvekili Balbay’ın bayram ziyaretleri boyunca ilginç sahnelerden biri de Ödemiş’te yaşandı. Genel seçimde sandık müşahitliği yapan, doğuştan iki ayağı olmayan Mehmet Emin Yılmaz’ı, bayramın ikinci günü evinde ziyaret etti. Üç çocuğu ve altı torunu olan Yılmaz, Balbay’la ağırlıklı olarak hükümet üzerine sohbet etti. Yılmaz, “Recep Tayyip Erdoğan haberleri başımı ağrıtıyor. Tek sorunum bu. Bu yüzden doktora gittim, ilaçlar alıyorum. CHP hükümet olsun ama AKP ile çok zor. CHP’nin hedefleri bizleri de çok sevindiriyordu ama bunları AKP ile yapmak mümkün değil. AKP, sosyal devlet diye bir şey düşünmez, sadece kendisini düşünür.” dedi.
Yorumlar (0)