CHP İl Başkanı Türkel, AK Parti İl Başkanı Ersan AKSU'ya seslendi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL 3 ada Samsun da Yılın İlk 3 ayında Samsun da Kapanan Esnaf sayısını açıkladı ve AK Parti İl Başkanı Ersan AKSU'ya seslendi.

Siyaset 19.04.2021, 14:18
CHP İl Başkanı Türkel, AK Parti İl Başkanı Ersan AKSU'ya seslendi

Samsun da Kapanan Esnaf sayısını açıklayan CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL, AK Parti İl Başkanı Ersan AKSU'ya seslendi.

Geçtiğimiz günlerde Ocak ve Şubat ayı Samsun da kepenk kapatan esnaf sayısını 341 olarak açıkladığını ancak Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun kendilerini yalancılıkla suçladığını dile getiren Türkel, "Şehrimizde kepenk kapatan esnaf sayısını çok matah bir iş yapmışlar gibi 62 olarak açıklamıştır. Sayın AKSU açıklamasının devamında CHP İl Başkanı yani bizi yanlış rakamlarla siyaset yapmakla halkı yanlış yönlendirmekle tenkit etmiş, bizleri yalan üretmekle suçlamıştır." dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, yazılı basın açıklamasında Ak Parti İl Başkanı Aksu'ya tepkisini şu şekilde devam ettirdi:

SAYIN Aksu’nun da dediği gibi keşke SAMSUN DA HİÇBİR ESNAF KEPENK KAPATMASA. Keşke Samsun da hiçbir çocuk yatağa aç girmese, lakin keşke lafını kullanacak en son kişi iktidar partisinin Samsun İl Başkanıdır. Özellikle pandemi sürecinde Akp Samsun da sadece hayal pazarladı. Kahveci, Lokantacı, Servis esnafı, Dolmuşçu, Tekstilci, Cep telefoncu ve bir sürü esnaf kan ağlıyorken dertlere çare olamayan AK Parti İl Başkanı muhalefeti tenkit ediyor yalancılıkla suçluyor.

HODRİ MEYDAN.

Ana muhalefet partisinin İl Başkanı rakam uydurmaz. Belgelerle açıklıyorum.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi Resmi verilerine göre.

  • OCAK-ŞUBAT Ayı SİCİL VE MESLEK TERKİ TOPLAMI : 341
  • OCAK-ŞUBAT-MART: AYLARI SİCİL VE MESLEK TERKİ TOPLAMI :523
  • Sadece MART Ayında kepenk kapatan esnaf sayısı Samsun da 182 dir.

Biz görevimizin gereğini yapıyor halkımızla ve esnafımız ile sürekli kucaklaşıyor vatandaşın dertlerini dinliyor iktidar partisini uyarıyoruz. Resmi rakamlar dışında sokağın durumu daha da perişan, üzülerek söylüyoruz ki ramazan sonu durum daha da vahim olacak tedbir alınmaz ise kapanmalar misli ile artacaktır. Sayın Ak Parti İl Başkanı sizde görevinizi yapın esnafın derine artık çare olun dedi…

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)