Alexa

CHP ilçe yönetimi istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçadağ İlçe Binasında basın toplantısı düzenleyen İlçe Başkanı Ali Aslan ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti.

CHP ilçe yönetimi istifa etti

 CHP İlçe Başkanı Aslan, Ağbaba'nın CHP'yi HDP'leştirmek çabası içerisinde olduğunu ileri sürerek buna tepki amaçlı CHP Akçadağ ilçe örgütü olarak topluca istifa ettiklerini açıkladı.

İlçe Başkanı Ali Aslan Konuşmasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'ya sert sözlerle yüklendi.

Ali Aslan “Parti içerisinde bir takım sıkıntılarımızın olduğunu kendileri ile paylaştık. Ama Ağababa, bu sıkıntıları görmezden geldi, tabana kulak vermedi. Bizde bu sıkıntıları CHP Teşkilat ve Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile paylaştık, bunun yanı sıra partideki üst düzey birçok isim ile görüşmemiz oldu ama bir sonuç alamadık” diye konuştu.


CHP’li  Ağbaba'nın CHP tabanını HDP'ye doğru kaydırdığını öne sürerek “CHP Akçadağ Örgütü olarak bu durumdan rahatsız olduk” dedi. İstifalarını CHP Genel Merkezine faks çektiklerini belirten Aslan, CHP ile gönül bağlarının devam edeceğini ve parti ile bir sorunlarının bulunmadığını söyledi. HDP ile dirsek teması içerisinde olmayı kabul edemeyeceklerini vurgulayan Aslan, “Bunun hesabını Ağbaba'ya sormak zorundayız. Hani CHP'de demokrasi vardı? Ağbaba'nın nasıl milletvekili seçildiğini çok iyi biliyoruz. Bütün örgüt elinde. Ağbaba'nın yüreği yetiyorsa önce seçimle hakim kontrolünde seçime gir, ondan sonra görelim. Bugün Malatya'da 13 kurultay delegesi var. Ben altısını tanımıyorum. Bunları delege yapan Ağbaba’dır. Malatya CHP'de demokrasi yoktur, Veli Ağbaba vardır. Biz hiç bir zaman HDP ile aynı yolda yürümeyeceğiz, yürümedik de. Ağbaba'nın HDP ile dirsek teması sürdüğü müddetçe bu parti bir yere gitmez. Biz her zaman küçülmeye mahkumuz. Yüzde 25'de kalırız, iktidar olamayız" dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325