Alexa

CHP İlkadımda "Hayır" Kampanyasnı Başlattı

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı

CHP İlkadımda "Hayır" Kampanyasnı Başlattı

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı, Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan yeni Anayasa ve Başkanlık referandumu için düğmeye bastı.


CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel referandum çalışmalarına start verdiklerini belirterek, “Bugün mahalle temsilcilerimizle ikinci eğitim çalışmaları toplantımızı yapıyoruz, bu toplantılarla referandum seçim çalışmalarını başlattık. Örgütümüz dinamik, örgütümüz çalışmak için hazır olduğunu görüyorum. Bugün burada ortak bir dil geliştirmek için toplandık. Halkımıza neler anlatacağız. Bu siyaset üstü bir çalışma. Bu yolda sadece CHP’liler ile birlikte yürümeyeceğiz. Bütün halkımız ile beraber ülkemizin geleceği için kol kola vereceğiz. Halkımızı, ülkemizin geleceği, yarınlarımız için, demokrasi için mücadelede edeceğiz.” dedi.

Türkel “Her şeyden önce burada olan herkese geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Umudumuzu yitirmediğimiz gözlerimizden okunuyor. Şimdi hep birlikte birlik ve beraberlik içinde, tüm gücümüzle Türkiye’ye anayasa değişikliği denilerek yapılan haksızlığı halkımıza anlatmak olacak. Bu siyaset üstü bir çalışma olacak. Sizlerde biliyorsunuz ki Yeni Anayasa paketi meclisten çıktı, yaklaşık iki ay içerisinde referandum olacak bu referandumda nasıl bir yol izleyeceğiz, ne yapacağız konularını değerlendireceğiz. Bu referandum normal seçimler gibi değil daha farklı bir durumdur, bunun için görüşlerinize ihtiyacımız vardır. Önümüzde bir tablo var. Türkiye ikiye bölündü, Hayır’cılar ve Evet’ciler olarak. Bizler Hayır dedirtmek için burada toplandık. Öncelikle unutmamamız gereken biz bu çalışmalarımızı yaparken parti kimliklerimizi bir kenara bırakacağız, parti bayrağımızı değil Türk bayrağımızı sallayacağız. Bu seçim Türkiye’nin var olma veya yok olma savaşıdır, bunun içindir ki hep birlikte gidilmedik mahalle, çalınmadık kapı, ziyaret edilmedik esnaf bırakmayacağız. Önümüzde kısa bir süre var. İki aylık kısa zaman zarfı içinde Türkiye’nin hayrı için, çocuklarımızın geleceği için, vatanımız, milletimiz neden ‘hayır’ denmesi gerektiğini anlatacağız. Bu sadece bizim partimizin sorunu değil bu halkın sorunu. Bu Samsun’un sorunu, bu Türkiye’nin sorunu,  bu işçinin, memurun, emeklinin, esnafın, öğrencinin, ev kadınının sorunu. Birlikte mücadele edeceğiz. Bu sorunu hep birlikte halkımıza anlatacağız. İki ay sadece parti kimliklerimizi unutacağız. Sivil vatandaş olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hergün her birimiz bir kişiye Hayır dedirtmek için olağan var gücümüzle çalışacağız.” Dedi. 

Eğitim çalışma toplantısı Başkan Yardımıcısı Eğitim sekreteri Serap gürgör ve Yerel yönetimlerden sorumlu Alper Aktaş tarafından yönetildi. Yaklaşık 4 saat süren toplantı sonunda örgüt dağıldı. 
 

YORUM EKLE

banner325